Kongres USA opublikował na swojej stronie internetowej informację o zatwierdzeniu kandydatury Marka Brzezińskiego na stanowisko ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Wraz z początkiem grudnia Brzeziński wygłosił przemówienie w Senacie. Dyplomata podkreślił, że wykonując swoje obowiązki skoncentruje się na kwestiach związanych z praworządnością, lobbingiem na rzecz środowisk LGBT oraz ochroną praw człowieka.

– Będę kontynuował promocję naszych wspólnych zobowiązań, by wspierać fundamentalne swobody i praworządność jako niezbędne dla demokracji i centralne dla relacji USA-Polska. W szczególności będę nadal podkreślał w kontaktach z polskimi władzami wagę bezstronnego sądownictwa, niezależnych mediów i poszanowania praw człowieka dla wszystkich, w tym osób LGBTQI+ i członków innych mniejszości – mówił Mark Brzeziński.

Polityk zadeklarował, że jako ambasador w Warszawie pojawi się z jasnym przesłaniem: „Ameryka jest za równością”.

– Granice Polski muszą być bezpieczne, ale w Polsce powinno dojść też do odnowy demokratycznej – podkreślił.

Mark Brzeziński jest dyplomatą i prawnikiem. W latach 2011-2015 pełnił obowiązki ambasadora USA w Szwecji. Jest także dyrektorem firmy Brzeziński Strategies LLC, wcześniej natomiast zarządzał Makena Capital Management.

Jest synem Zbigniewa Brzezińskiego, który jest doradcą do spraw bezpieczeństwa narodowego prezydenta Jimmy’ego Cartera, oraz wnukiem Tadeusza Brzezińskiego, polskiego dyplomaty i urzędnika konsularnego.

Przeczytaj również:  40-latka położyła się, by odpocząć. Po godzinie już nie żyła [FOTO]

Zobacz również: Szefowa KE odpowiedziała premierowi Morawieckiemu: „To musi mieć swoją cenę”

Źródło: TVN24.pl, DoRzeczy.pl

(Visited 134 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj