Twórczość współczesnych pisarzy coraz bardziej nabiera antypolskiego stylu, który koncentruje się na krytyce naszego kraju. Tym razem Maria Nurowska zamieściła na Facebooku rozpaczliwy wpis, w którym skrytykowała sytuację naszego kraju i podkreśliła, że wolała Polskę pod protektoratem Rosji.

— Nie chcę Cię Takiej Polsko! — napisała Maria Nurowska na portalu społecznościowym.

Pisarka słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi i, jak wiadomo, nie pała miłością do obecnego rządu. Tym razem przedstawiła obraz Polski 2020″. Swój punkt widzenia podsumowała zdaniem Nie chcę Cię takiej Polsko.

— 60% Polaków chce głosować na Dudę. Oto maluje się obraz Polski 2020. W Pałacu Prezydenckim nieodpowiedzialny człowiek, w Filharmonii pan Zenek… w Sejmie większość to cyniczni, chciwi stanowisk i kasy posłowie…rządzie podobnie… Nie chcę Cię Takiej Polsko! Już wolałam Cię pod protektoratem Rosji…byliśmy wszyscy raczej niebogaci materialnie, ale za to duchowo. Czytaliśmy Gombrowicza, wiersze Barańczaka, do teatru chodziliśmy na Dziady… Kościół był dla nas wsparciem, Nie chcę Cię takiej Polsko — napisała na Facebooku pisarka niezadowolona z obecnego stanu rzeczy.

Nurowska uważa, że głosowanie na urzędującego prezydenta i wybranie go po raz drugi będzie wiązało się z prawdziwą katastrofą dla Polski. Wydaje się, że pisarka nie potrafi odnaleźć się we współczesności i marzy o powrocie do innych czasów, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji.

źródło: wpolityce.pl 

(Visited 1 248 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj