Poseł PSL Marek Sawicki został zapytany, jak ocenia to, że Platforma Obywatelska i Lewica wysnuwają zbieżne postulaty, chociażby w kwestii mieszkania dla młodych.

— Od kilku lat mówię, że lider PO Donald Tusk już dawno przejął program Lewicy, tylko nie bardzo chce przejąć jeszcze ich polityków. Jeśli chodzi o kwestie gospodarcze, to możemy rozmawiać z PO, ale jeśli chodzi o kwestie ideologiczne, to jest nam tutaj daleko — odparł Marek Sawicki.

— To jest naturalny ruch, bo Tusk ma pokolenie 40 minus, które jest bardziej lewicowe niż środowisko Adriana Zandberga, w związku z tym musi za nimi podążać, bo inaczej go zgubią. Kiedy Donald Tusk namaścił Ewę Kopacz w końcówce kadencji w 2015 roku, już wtedy Platforma bardzo mocno dryfowała w lewo i już wtedy było widać, że zmienia kierunek — dodał poseł PSL.

Na kolejne pytanie, czy i jak w takim razie wyobraża sobie dalszą współpracę PO z PSL, polityk odpowiedział, że „o wszystkim zdecydują wyborcy”.

— Jakie będą możliwości, takie będą później dyskusje i decyzje. A dzisiaj za wcześnie, by o tym mówić. Półtora roku przed wyborami nie zajmujemy się niczym innym tylko, kto, z kim i dlaczego — dodał Sawicki.

Sawicki przypomniał, że PSL ma doświadczenie w tworzeniu koalicji wyborczych.

— Mieliśmy koalicje ze wszystkimi środowiskami politycznymi. Więc damy radę i z Platformą Obywatelską, jak będzie trzeba — mówił poseł PSL.

— Tak, jak wielokrotnie mówiłem o tym, że nie wykluczam porozumienia z Prawem i Sprawiedliwości, jeśli będą dobre i mądre rzeczy, tak samo i nie wykluczam porozumienia z Platformą. Chcę wyraźnie powiedzieć, że jeśli chodzi o kwestie gospodarcze, to możemy rozmawiać z PO, natomiast jeśli chodzi o kwestie ideologiczne, to jest nam tutaj daleko — oświadczył Sawicki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Obajtek zdradził, jak zapłacić mniej za paliwo: „Od poniedziałku do końca wakacji”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ksiądz pokazał swoje świadectwo ze szkoły. Przekazał coś ważnego rodzicom

źródło: wnp.pl, wpolityce

(Visited 226 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj