Unia Europejska coraz silniej nastaje na takie kraje jak Polska czy Węgry. Przykładem kolejnych bulwersujących słów są te wypowiedziane przez Katarinę Barley. Niemiecka wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego z SPD wezwała do siłowych metod wobec tych krajów, a przede wszystkim dotkliwych kar finansowych.

Polityk na antenie rozgłośni DeutschlandFunk powiedziała coś, co zaskoczyło wszystkich słuchaczy:

— Państwa, takie jak Polska i Węgry, trzeba finansowo zagłodzić.

Barley zastrzegła, że Parlament Europejski zablokuje budżet UE, jeśli nie zostaną uzgodnione dotkliwe sankcje za łamanie praworządności.

Zobacz również: Znany youtuber pojechał na wakacje i spotkał Polaków: „Cały hotel obleśnych Januszy w sandałach”

Wypowiedź ta odbiła się szerokim echem na świecie, a szczególnie w Polsce. Wielu polityków jest zdania, że za tak skandaliczne wystąpienie Katarina Barley powinna pożegnać się ze stanowiskiem.

To jeszcze nie wszystko. Niemiecka polityk oskarżyła o czerpanie korzyści prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Węgier Wiktora Orbana. Stwierdziła, że pieniądze niemieckich podatników są marnowane z powodu przeznaczenia ich na reżimy Orbana i Kaczyńskiego.

Do tak niecodziennych słów odniósł się poseł Marek Jakubiak. Swoją mocną i jakże prawdziwą ripostę opublikował na Twitterze:

Przeczytaj również:  Ziobro atakuje premiera: "Dlatego nalegałem by Morawiecki nie zgadzał się na warunkowość Funduszu Odbudowy"

— Zapłacicie reparacje i zobaczymy, kto będzie głodny.

źródło: fronda.pl

(Visited 6 190 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj