Wojciech Mann był gościem Tomasza Lisa. Podczas rozmowy poruszono temat elit oraz przywiązania do własnego narodu.

Tomasz Lis poprosił Wojciecha Manna o komentarz odnośnie zachowania rządzących oraz współczesnych elit. Zdaniem dziennikarza radiowego obecna władza szkodzi wizerunkowi Polski.

— Zastanawiam się, jakie mogą być przyczyny takiego nielubienia swojego narodu, żeby mu bez przerwy udowadniać, że jest gorszy, prowincjonalny i chwalić tych, którzy przyklaskują temu — powiedział Mann.

Czytaj także: Wyciekło nagranie z Gdańska, pokazujące jak aktywistka LGBT Maja Wojdyło obrywa gazem od kierowcy

— My jesteśmy, naprawdę, z dnia na dzień spychani na jakieś marginesy. Ludzie się wstydzą tego, że mają polskie obywatelstwo – ja mówię o ludziach rozumnych i takich, którzy kawałek świata widzieli — stwierdził.

Czytaj także: Szokujący wywiad byłego dyrektora koncernu farmaceutycznego: Gdyby nie media, pandemia byłaby skończona

— Bo jeśli celem nadrzędnym jest stworzenie takiej zamkniętej puszki, w której będziemy – jak się chwalą rządzący – tworzyć nowe elity, a stare elity trzeba, może nie dosłownie wyciąć, ale albo wypchnąć z kraju, albo zepchnąć gdzieś do jakiejś pakamery, no to to jest zemsta. Tylko pytanie moje, na które nikt mi nie może odpowiedzieć – za co? — dopytywał Mann.

Przeczytaj również:  Spór o KPO. "Nie możemy i nie wypłacimy żadnych pieniędzy". Ponownie chodzi o praworządność

Źródło: Onet.pl

(Visited 2 037 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. Tą wypowiedź to rozumie tak. Jemu chodziło o to, jak nas Polaków pokazują nasi rodacy w Brukseli bądź w mediach tu na miejscu. W tym wypadku to już nadążam 😁 W tle nadmienię Panie Mann , wychowałem się na trójce i jakoś nie pamiętam (demencja 😊) jakiegoś politykowania na antenie choć czasy nieporównywalne były 😁! Różnica ? Dziś nie ma odpowiedzialności za to ,kto co palnie w mediach. A jeśli jest przeciwnie to przykro mi ze ten Pan wcześniej się nie określił , bo mój wstyd byłby mniejszy z kiedyś podziwianego czlowieka😯

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj