Wyjazd marszałka Grodzkiego do Włoch wywołał wiele kontrowersji i emocji. Grodzki spędził tam urlop, jednak znaczna część polityków i dziennikarzy zarzuciła mu nieodpowiedzialne zachowanie, poprzez które naraził zdrowie swoje i wielu innych ludzi.

Wszystko z powodu zagrożenia, jakim jest postępująca epidemia koronawirusa. Kandydatka KO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska w dosadnych słowach skrytykowała postawę marszałka Senatu.

— Od polityka, od lekarza wymagam więcej — powiedziała Kidawa-Błońska.

Posłanka PO tak jak wielu innych polityków zarzuciła Grodzkiemu brak rozsądku i odpowiedzialności.

— Powiem tak. Od polityka, od lekarza wymagam więcej. My powinniśmy Polakom pokazywać, jak należy się w takich sytuacjach zachowywać i tutaj nie ma usprawiedliwienia. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni — stwierdziła wicemarszałek Sejmu w programie „Tak jest” w TVN24.

Kidawa-Błońska jest zdania, że takie osoby jak marszałek Grodzki powinny dawać dobry przykład, tymczasem dzieje się zupełnie inaczej.

— Nie możemy myśleć tylko o sobie, ale także o tych ludzi, których spotykamy na swojej drodze. Trzeba dawać przykład, jak należy w takich sytuacjach postępować — dodała.

Polityk opozycji zgodził się na zrobienie testu na obecność koronawirusa kilka dni po powrocie z wakacji — głównie pod presją ze strony PiS-u.

Przeczytaj również:  „Wiem, że kryzys, ale bez przesady”. Choinka w Zielonej Górze zadziwiła prezydenta miasta

— Byłem w regionie — i sprawdziłem to — którego w dniu mojego przyjazdu nie było na liście zagrożonej — tłumaczył Grodzki.

Zrobiony przez niego test na szczęście okazał się negatywny.

źródło: wiadomosci.wp.pl

(Visited 83 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj