Tuż po godz. 14 rozpoczęło się posiedzenie Sejmu, który zajmie się zmianami w regulaminie Izby, tyczącymi się prac parlamentarzystów podczas epidemii koronawirusa. Małgorzata Kidawa-Błońska wystąpiła jako pierwsza i praktycznie od razu rozpoczęła festiwal oskarżeń w stosunku do partii rządzącej.

— Po prostu jesteście tchórzami — przeczytała z kartki Kidawa-Błońska.

W dniu dzisiejszym parlamentarzyści będą pracowali w kilku salach. Posiedzenie miało odbywać się w trybie zdalnym, jednak politycy KO oraz Konfederacji nie zgodzili się na to rozwiązanie, twierdząc, że jest niezgodne z konstytucją. Ostatecznie na sali plenarnej znalazło się 41 posłów podzielonych na kluby i koła.

Każdy z nich zabiera głos podczas debaty, może również przemawiać ze swojego miejsca zamiast z mównicy. Kandydatka KO na prezydenta RP jako pierwsza wyszła na mównicę i w ostrych słowach skrytykowała partię rządzącą.

— Na podstawie regulaminu Sejmy (dokładnie tak powiedziała poseł KO — przyp. red.) zgłaszam wniosek formalny o przerwanie posiedzenia do czasu wprowadzenia do porządku obrad punktów obejmujących przeprowadzenia pierwszego, drugiego i trzeciego czytania trzech ustaw zgłoszonych przez Koalicję Obywatelską, w tym senacki projekt — zaczęła swoje wystąpienie.

Przeczytaj również:  Wielka konwencja PO. Posłowi PiS puściły nerwy: „Tak, Tusk to ty!”

W dalszej części przemowy przeszła do ataku na PiS mówiąc:

— Mamy ustawy, na które czekają ludzie. Te ustawy są gotowe, możemy je zrobić tu i teraz. Zbyt dużo czasu straciliście, zróbmy to teraz. Wzywam rządzących tu na sali, siedzących w innych salach: nie przeszkadzajcie nam. Wiedzieliście o wielu rzeczach, byliście bezczynni, nie mówiliście nam prawdy. Teraz trzeba działać naprawdę bardzo szybko. Oskarżam Was! Wiedzieliście, manipulowaliście, wprowadziliście chaos. Po prostu jesteście tchórzami. Tysiące ludzi codziennie naraża swoje życie bez sprzętu ochronnego i nie ma wystarczającej liczby testów, a wy nie zrobiliście nic. Dlatego apeluję: zróbmy szybko te ustawy, na które czekają Polacy, bo one są naprawdę bardzo ważne. Każdy dzień na zwłokę oskarża Was — kontynuowała Kidawa-Błońska.

źródło: wpolityce.pl, youtube.com

(Visited 106 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj