propolski.pl: Spurek atakuje Makłowicza

Makłowicz to mięsny radykał? Spurek ostro: „Przyjdzie taki czas, że będzie przepraszał”

Lewicowa europosłanka Sylwia Spurek rozmawiała z „Gazetą Wyborczą” i skrytykowała Roberta Makłowicza jako zagorzałego mięsożercę.

– Za każdą rekomendacją, za każdym ujęciem z telewizyjnego programu Roberta Makłowicza kryje się śmierć jakiegoś zwierzęcia. Musimy się nauczyć, że to, co jest na naszym talerzu, to nie jest nasza prywatna sprawa – powiedziała Sylwia Spurek.

– Jadłam mięso, nabiał, jajka i żałuję. Wstydzę się tego, że tak późno otworzyłam oczy – dodała lewicowa europosłanka.

Przy okazji oberwało się krytykowi kulinarnemu Robertowi Makłowiczowi, który według Spurek jest skrajnym mięsożercą zasługującym na potępienie.

– Za każdą rekomendacją, za każdym ujęciem z telewizyjnego programu Makłowicza kryje się śmierć jakiegoś zwierzęcia. Musimy się nauczyć, że to, co jest na naszym talerzu, to nie jest nasza prywatna sprawa. Na talerzu z tzw. soczystą wołowiną są cierpienie zwierząt i katastrofa klimatyczna – mówiła Spurek.

– Mamy ogromny problem z bioróżnorodnością. 70 procent wszystkich ptaków na świecie to tzw. drób. Zabijamy naszą planetę. Dla mnie radykałem jest Robert Makłowicz. Przyjdzie taki czas, że będzie przepraszał za to, że przez lata za pieniądze przykładał do tego rękę – dodała.

Przypomnijmy, że Sylwia Spurek zwiększyła ostatnio swoją aktywność w mediach społecznościowych. Zapowiedziała również, że rozważa start w wyborach prezydenckich w 2025 roku. Pisaliśmy o tym szerzej tutaj.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Bronisław Komorowski szydzi z Andrzeja Dudy: „Popełnia istotne błędy”

źródło: GW, Nczas.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these