Filozof i etyk Magdalena Środa była gościem Radia ZET i wypowiedziała się na temat głośnych Strajków Kobiet na ulicach miast. Stwierdziła, że „temu rządowi można odpowiedzieć tylko przemocą”. Dodała, że kobiety w Polsce i tak będą zmuszone podjąć działania, na rzecz ratowania siebie.

— Jestem prawie przekonana, że w Polsce będzie coraz więcej przypadków niejawnego dzieciobójstwa. Kobiety będą sobie radziły tak, jak w XVIII czy XIX wieku. Nie to, że ja zachęcam do podkładania bomb. Ja po prostu rozumiem eskalację przemocy ze strony kobiet — powiedziała Magdalena Środa.

Profesor została zapytana o ostatni atak na siedzibę Radia Poznań i poszkodowanych w tym zdarzeniu dziennikarzy. Odparła na to, że sama „najchętniej w ogóle nie popierałaby walki”, chociaż doskonale rozumie, co czują współczesne kobiety.

— Mam bardzo pacyfistyczne nastawienie, ale jak słyszę, że kobiety są strasznie radykalne albo agresywne, to mówię sobie: hola! To rządy są bardzo radykalne wobec kobiet — mówiła Środa.

Zobacz również: Skandal. Poseł opozycji polecił dziennikarzowi „cysternę maści na ból d*py”

Przeczytaj również:  Co dalej z hotelami Gołębiewski? Rodzina podjęła decyzję

Zdaniem filozof aborcja dla kobiet jest w porządku, a tymczasem rząd robi z nimi, co mu się żywnie podoba: — Można czynić przemoc w białych rękawiczkach, jak robi to rząd wobec kobiet, albo można to robić z otwartą przyłbicą — podkreśliła.

Środa zauważyła, że już na początku lat 90. zamykano żłobki i przedszkola, a kobiety nie stawiały oporu: — Robiono to w białych rękawiczkach, bo nie zamykano żłobków, tylko przesunięto pod władze samorządów. Teraz nie ma żłobków. Nie to, że ja zachęcam do podkładania bomb. Ja po prostu rozumiem eskalację przemocy ze strony kobiet — kontynuowała w Radiu ZET.

Zobacz również: „Gdzie maseczka? W DUPIE!” Cejrowski zrugał natrętnego klienta w sklepie

Magdalena Środa zreflektowała się, że przecież kobiety w naszym kraju nie będą tego robić, ponieważ są rozsądne.

W czasie rozmowy padło również pytanie, kiedy zaczyna się życie człowieka: — Nie ma czegoś takiego — odparła krótko Środa.

— Uważam, że rozsądnie jest uznać, że życie człowieka zaczyna się wraz z narodzinami, chociaż powinno być chronione od poczęcia, zgodnie z wolą kobiety i mężczyzny – bo dzieci to także sprawa mężczyzn, o czym często zapominamy — powiedziała socjolog.

Przeczytaj również:  Niemiecki dziennik pozytywnie o prezydencie: „Duda daje dobry przykład”

źródło: tvp.info

(Visited 1 426 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj