22 października Trybunał Konstytucyjny podjął decyzję, która zbulwersowała wiele Polek. Od czwartku aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby jest niezgodna z konstytucją.

Decyzja TK spotkała się z wielkim oburzeniem rzeszy obywateli, którzy pomimo obowiązujących obostrzeń wyszli protestować na ulice. Niektórzy znaleźli się nawet pod domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, jawnie uderzając w partię rządzącą i prezydenta.

Do grona rozzłoszczonych celebrytów dołączyła Magda Gessler, która opublikowała obszerny post na Instagramie. Znana restauratorka zauważyła, że zakazanie aborcji eugenicznej tak naprawdę niewiele zmieni, ponieważ Polki i tak zrobią to, co chcą — chociażby za granicą.

Zobacz również: Prezydent Dulkiewicz na kwarantannie: „Niestety, w mojej rodzinie są zachorowania”

— Stało się coś okropnego. Za wyrok Trybunału kobiety będą płacić nieopisanym cierpieniem. Nieliczne, wybranki losu zapłacą za bilet i zabieg za granicą. Zmuszanie do rodzenia istot niemających szans na przeżycie. Skazywanie matek na patrzenie jak życie, które bez nadziei wydały na świat, kona, czynienie z macierzyństwa męki, to wszystko są szalone wizje fanatyków religijnych. A na stosie ich gorliwej wiary spłoną jak zwykle kobiety — napisała Magda Gessler.

Przeczytaj również:  Donald Tusk: Władza PiS rusza na wojnę z polską przedsiębiorczością. Wspomniał o "podatku Sasina"

Pod postem celebrytki pojawiło się wiele komentarzy zachwyconych internautów, którzy pochwalili jej postawę.

źródło: pudelek.pl

(Visited 439 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj