Media obiegły zaskakujące wieści. Były minister zdrowia Łukasz Szumowski zrezygnował z mandatu posła i został dyrektorem Narodowego Instytutu Kardiologii.

O szczegółach tej decyzji poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Przekazał on, że Łukasz Szumowski skoncentruje się teraz na pracy lekarskiej i naukowej.

– Szumowski działał na rzecz m.in. wzrostu nakładów na ochronę zdrowia, poprawy opieki onkologicznej, kardiologicznej i psychiatrycznej, polepszenia warunków kształcenia i pracy kadr medycznych oraz cyfryzacji systemu ochrony zdrowia. Musiał także stawić czoła wyzwaniu, jakim był wybuch globalnej epidemii COVID-19 na początku roku 2020 – powiedział rzecznik rządu.

Przypomnijmy, że Szumowski pełnił obowiązki ministra zdrowia od stycznia 2018 roku do sierpnia 2020 roku. Następnie zastąpił go Adam Niedzielski.

Szumowski w okresie 2016-2018, obejmował funkcję wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego.
Były minister zdrowia jest kardiologiem, a od 2016 roku profesorem nauk medycznych. Posłem został po raz pierwszy w aktualnej kadencji Sejmu. Wybrano go z okręgu płockiego w 2019 roku z list PiS-u.

Zobacz również: Niepokojący telefon do żony Budki: „Borys nie żyje, nie oddycha” [WIDEO]

Zobacz również: Grzegorz Braun wezwał do społecznego sprzeciwu przeciwko segregacji sanitarnej: „Ten projekt jest wyjątkowym bublem prawnym” [WIDEO]

Przeczytaj również:  Nie żyje znany dziennikarz. Odszedł nagle w wieku 44 lat

źródło: onet.pl, pulsmedycyny.pl

(Visited 112 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj