Naukowcy z Uniwersytetu w Wuhanie i Chińskiej Akademii Nauk obwieścili, że znaleźli nowego koronawirusa, który w przyszłości może zagrażać ludziom.

– NeoCoV, który jest blisko spokrewniony z wirusem MERS; na razie NeoCoV szerzy się między nietoperzami, ale jeśli zmutuje, może przenieść się na ludzi i wywoływać śmiertelną chorobę – przestrzegli badacze.

NeoCoV odkryto w Republice Południowej Afryki. Wiele wskazuje na to, że wirus jest blisko spokrewniony z niebezpiecznym koronawirusem MERS-CoV. Na przełomie 10 lat wykryto kilka zachorowań na MERS, głównie na Bliskim Wschodzie oraz krajach Azji Wschodniej.

Naukowcy twierdzą, że NeoCoV roznosi się wśród nietoperzy, jednak nie jest wykluczone, że przeniesie się także na ludzi i wywoła śmiertelną chorobę.

Według przewidywań NeoCoV byłby w stanie atakować ludzi podobnie, jak SARS-Cov-2, wnikając do organizmu.

Naukowcy z Wuhan twierdzą, że nowa infekcja nie może być zneutralizowana przez przeciwciała, które mogłyby dać ochronę przed koronawirusami SARS-CoV-2 oraz MERS-CoV.

– Dopiero dalsze badania pokażą, czy opisany przez chińskich badaczy wirus będzie stanowił zagrożenie dla ludzi – poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

Zobacz również: Grzegorz Braun wezwał do społecznego sprzeciwu przeciwko segregacji sanitarnej: „Ten projekt jest wyjątkowym bublem prawnym” [WIDEO]

Przeczytaj również:  Rosyjska piosenkarka Ałła Pugaczowa wyjechała z kraju. Wcześniej prosiła, by uznać ją "zagranicznego agenta"

Zobacz również: Niepokojący telefon do żony Budki: „Borys nie żyje, nie oddycha” [WIDEO]

źródło: onet.pl, polsatnews.pl

(Visited 115 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj