Liderka Strajku Kobiet była gościem na antenie TVN24 i wyraziła zachwyt nad byłym prezydentem Lechem Wałęsą. Feministka oceniła, że polityk jest postacią z pewnością wybitną.

Lech Wałęsa jest wybitną postacią historyczną. Mówił o tym, że gdy doszli do władzy, byli kompletnie nieprzygotowani, to było przerażające. Jego słowa dźwięczą mi w uszach — podkreśliła z podziwem Lempart.

Na pytanie prowadzącego, czy uczestnicy protestów proaborcyjnych są prześladowani, odparła: — Jeszcze nie, ta machina działa powoli. Wiem, że już przychodzi policja do miejsc zameldowania. Protestowanie jest legalne. Rządzą nami ludzie, którzy nie byli w stanie wprowadzić tego zakazu Pomagamy policji, prokuraturze. Zamaskowani ludzie rzucili się z gazem i pałami na uczestników demonstracji. Ci ludzie są przestępcami i powinni za to odpowiedzieć.

Zobacz również: A jednak stało się. PSL zerwał koalicję z Pawłem Kukizem

Liderka protestów kobiet zadeklarowała pomoc dla każdego, kto padnie ofiarą nękania. Podkreśliła, że Jarosław Kaczyński wcale nie jest tak odważny, jak się to przedstawia:

— Osoby, które będą nękane, oczywiście dostaną od nas pomoc. Będziemy też reagować na, to gdy lekarze będą łamać prawo i odmawiać aborcji. Partii rządzącej wyszło z badań, że nawet wyborcy PiS nie uznają tego oświadczenia. Pan Kaczyński nie ma kontroli, ale ma służby. On się bardzo boi.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 570 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Krzysztof Bosak został ojcem. Wyjawił płeć i imię dziecka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here