Stało się to, czego obawiano się od dawna. Poranne informacje okazały się prawdą i zapadły ostateczne decyzje w sprawie współpracy Kukiz’15-PSL. Po posiedzeniu zarządu Koalicji Polskiej przekazano, że drogi polityków się rozejdą.

— Decyzją Rady Naczelnej PSL klub Koalicja Polska podziękował nam za współpracę — powiedział Paweł Kukiz.

— Jednogłośnie uznaliśmy, że nie możemy kontynuować, jako parlamentarzyści PSL, współpracy ze środowiskiem Pawła Kukiza. Racją stanu dla PSL, dla naszych wartości jest silna obecność Polski w Unii Europejskiej. Silna obecność Polski, gwarantująca bezpieczeństwo i rozwój, gwarantującą fundusze na wyjście z kryzysu covidowego. Ostatnie dni pokazały, że tutaj są daleko idące różnice pomiędzy naszym środowiskiem politycznym, naszych innych koalicjantów jak Unia Europejskich Demokratów, te różnice są zbyt daleko idące, żebyśmy mogli kontynuować współpracę — poinformował szef PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Zobacz również: Wigilia tylko w małym gronie? Przedstawiono projekt rozporządzenia rządu

— Spodziewałem się, jak każdy człowiek zareagowałem. Nie jest to przyjemna decyzja. Ja nie miałem zamiaru ani nigdzie wychodzić, ani do nikogo przechodzić. Zadecydowała Rada Naczelna PSL. Dziwię się, że to nie było głosowane na klubie, ale widocznie takie zwyczaje – mówił Paweł Kukiz w rozmowie z dziennikarzami. – Podstawa jest taka, że Rada Naczelna uważa, że zbyt często rozmijamy z PSL i w związku z tym dała dyspozycję, by klub, PSL-owcy, którzy wchodzą w skład Koalicji Polskiej, relegowali nas z klubu — dodał polityk.

Jakie plany ma teraz Paweł Kukiz?

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłości założy własne koło, a niektórzy posłowie jego partii przejdą do PiS. Tym doniesieniom sprzeciwia się jednak sam Paweł Kukiz i zapewnia, że pomimo tego nie rezygnuje z rozmów z Jarosławem Kaczyńskim.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 440 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Kukiz nie wyklucza współpracy z PiS. Stawia jednak trzy warunki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here