Wygląda na to, że Marta Lempart i Klementyna Suchanow popadły w poważne tarapaty. Feministki będą musiały zapłacić sowite odszkodowanie i przeprosić dziennikarkę.

Sprawa dotyczy naruszenia dóbr osobistych dziennikarki Cyntii Harasim. Do zdarzenia doszło 24 listopada ubiegłego roku, kiedy pewnych dziennikarzy nie wpuszczono na konferencję prasową zorganizowaną przez Suchanow i Lempart.

W wyniku opisanych okoliczności poszkodowana została dziennikarka. Harasim ostatecznie skierowała sprawę do sądu. O wyroku poinformował w mediach społecznościowych Maciej Świrski mówiąc, że wyrok wydany został in absentia, a Lempart i Suchanow muszą przeprosić dziennikarkę za naruszenie dóbr osobistych. To jeszcze nie wszystko. Feministki muszą zapłacić jej zadośćuczynienie w wysokości ponad 50 tys. złotych.

– W dniu 30.11. 2021br. SO w Warszawie wydał wyrok in absentia i nakazał M. Lempart oraz K. Suchanow przeprosić dziennikarkę Cyntię Harasim za naruszenie jej dóbr osobistych, oraz zapłacić zadośćuczynienie w ponad 50.000 zł. Reduta Dobrego Imienia wspiera prawnie Cyntię! Sukces! – podkreślił na Twitterze szef RDI.

– Dziękuję. Zadośćuczynienie trafi (30 tys) do Domu Sióstr w Broniszewicach a 20 tysięcy ma pokryć w małej części uszczerbek na zdrowiu fizycznym którego doznałam w trakcie wykonywania obowiązków służb. Traktuję to jako zwycięstwo Prawych Reporterów, w których imieniu występowałam – powiedziała sama Harasim.

Maciej Świrski zauważył, że obie pozwane przez dłuższy czas nie odbierały dokumentów procesowych.

– W tej sytuacji sąd wydał wyrok zaoczny. Pozwane mają zapłacić odszkodowanie oraz wystosować przeprosiny. Jak się sprawa dalej potoczy to trudno nam orzec, ale sam fakt, że sąd uznał naszą argumentację podaną w pozwie, jest bardzo znaczący. Wiemy bowiem, jak działają sądy w Polsce. Pozwane mają oczywiście prawo do złożenia sprzeciwu od wyroku – zaznaczył Maciej Świrski.

Zobacz również: Czytelnicy „Newsweeka” wybrali 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków. Ten wybór poraził internautów

Zobacz również: Będą nowe obostrzenia? Minister Niedzielski zdradził pewien warunek

źródło: prawy.pl, Twitter.com

(Visited 150 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj