Lekarze Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia apelują do Polaków o rozwagę podczas wolnych dni. Kiedy udajemy się na wypoczynek wciąż powinniśmy uważać na zdrowie swoje i innych.

– W majówkę należy pamiętać, że pandemia nie ma wolnego. Podczas wypoczynku zachowajmy zdrowy rozsądek. Gdy znajdziemy się w tłumie nieznanych osób, załóżmy maseczkę – przekazali lekarze Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia.

– Niestety, z niepokojem obserwujemy mnóstwo przypadków zachowań bardzo ryzykownych. Choć minister zdrowia zdjął obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych, nadal zaleca ten sposób zachowania, szczególnie tam, gdzie jest dużo ludzi. Owszem, liczba zakażeń SARS-CoV-2 spada, ale pacjenci nadal chorują. I to ciężko. Niektórzy umierają albo do końca życia będą się borykać z powikłaniami – dodała prezes PPOZ Bożena Janicka. Uważa ona, że w miejscach w których stykamy się z tłumem, nieznanych nam osób wciąż powinniśmy nosić maskę.

– Należy pamiętać, że pandemia nie ma wolnego. Podczas wypoczynku zachowajmy zdrowy rozsądek. Gdy znajdziemy się w tłumie nieznanych osób, załóżmy maseczkę. Chociaż to już nie obowiązek, to też nie żaden wstyd – zaznaczyła Janicka.

Ponadto lekarze zachęcili do szczepień przeciwko koronawirusowi.

– Nie tylko tych przypominających (jest już dostępna druga dawka dla seniorów 80 plus), ale całego zestawu. Punkty szczepień nadal czekają – podkreślili medycy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ambasador Ukrainy zjechał „Gazetę Wyborczą”: Takie teksty nie pomagają

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Czeka nas piekło za jedzenie mięsa? Thun: Wszyscy będziemy się kajać na Sądzie Ostatecznym

źródło: wmeritum.pl

(Visited 104 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj