Włoska marynarka wojenna i dziesiątki innych nowych jednostek dołączają do bitwy

Gaijin Entertainment przedstawia aktualizację zatytułowaną Starfighters dla wojskowej gry akcji War Thunder. Drzewo technologiczne włoskiej marynarki wojennej z ponad 20 torpedowcami, niszczycielami i krążownikami to tylko wierzchołek góry lodowej. W grze pojawiają się również dziesiątki innych, nowych jednostek, w tym legendarne myśliwce F-104 Starfighter i Mirage IIIC! Ulepszona została także rozgrywka crossplatformowa. Od teraz na jednej mapie mogą toczyć ze sobą boje gracze PC-owi oraz posiadacze konsol PlayStation 4 i Xbox One.

Rozwój F-104 rozpoczął się już podczas wojny koreańskiej. Samolot ten brał udział w walkach w Wietnamie jako część sił powietrznych USA, a w późniejszych latach został zakupiony przez wojsko trzynastu innych krajów. Dwie amerykańskie i kilka międzynarodowych wersji tego myśliwca jest obecnie dostępnych w War Thunder. F-104A, czyli pierwszy Starfighter, jest wyposażony w sześciolufowe działko obrotowe M61 Vulcan i może przenosić dwa pociski Sidewinder. Późniejsze wersje mają lepsze silniki i więcej opcji uzbrojenia. Usprawnione modele tej maszyny były wykorzystywane we Włoszech aż do 2004 roku.

Przeczytaj również:  Kolega Kurdej-Szatan z reklamy Play zabrał głos: „Dla mnie to była jawna dyskryminacja”


Francuski Mirage IIIC to kolejny słynny myśliwiec z tej epoki i pierwszy europejski samolot, któremu udało się przekroczyć prędkość dwóch Machów w locie poziomym. Mirage IIIC w wersji przystosowanej do przeprowadzania misji przechwytywania ma zainstalowany silnik rakietowy SEPR 844, który generuje dodatkową siłę ciągu. Samolot może przenosić szeroki wachlarz uzbrojenia – różne pociski powietrze-powietrze, a także rakiety niekierowane i bomby. Poza Francją, Mirage IIIC był wykorzystywany przez izraelskie siły powietrzne podczas Wojny Sześciodniowej oraz Wojny Jom Kippur pod koniec lat 60. i na początku lat 70. Niektóre z izraelskich Mirage’ów zostały później sprzedane do Argentyny, która z kolei wykorzystała je w wojnie na Falklandach w latach 80.

Aktualizacja wprowadza do gry również pierwszy pojazd naziemny z zaawansowanym systemem radarowym wykrywającym cele naziemne – 9P157 Chrizantiema, radziecki niszczyciel czołgów na podwoziu BMP-3. Posiadając zarówno radar jak i celownik termiczny, Chryzantiema może z łatwością wykrywać wrogów i jednocześnie razić pociskami przeciwpancernymi dwa różne cele. Inne interesujące, nowe pojazdy to japoński lekki rakietowy zestaw przeciwlotniczy Typu 93 na podwoziu w stylu SUV-a oraz czołg podstawowy z Bangladeszu, czyli  Typu 69-IIG – modyfikacja chińskiego Typu 69 z dodatkowym pancerzem reaktywnym i dłuższą lufą.

Przeczytaj również:  Koniec kryzysu u Barbary Kurdej-Szatan? Aktorka ma nową pracę


Dzięki nowym maszynom wprowadzonym przez aktualizację Starfighters całkowita liczba samolotów, czołgów,  okrętów i śmigłowców w War Thunder przekracza obecnie 1700 jednostek. Pełna lista zmian w aktualizacji jest dostępna na oficjalnej War Thunder: https://warthunder.com/pl/news/4234-aktualizacja-premiera-aktualizacji-starfighters-pl

(Visited 50 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here