Lech Wałęsa zamieścił wpis na Twitterze, w którym pogratulował Ewie Kopacz zwycięstwa w Parlamencie Europejskim. Była minister zdrowia objęła funkcję wiceszefowej PE. Stanowiska wiceprzewodniczącego nie otrzymał europoseł PiS, prof. Zdzisław Krasnodębski. 

„To kolejny wielki sukces polskiego polityka, który będzie piastował ważny urząd w instytucjach Unii Europejskiej”. – napisał Wałęsa, chwaląc tym samym byłą premier.

Nie przepuścił również okazji, aby uderzyć w europosłów PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Jak wiadomo były prezydent nigdy nie pałał zbyt wielką sympatią do partii rządzącej. Często komentując rozmaite sytuacje społeczne i polityczne dawał upust swoim politycznym wątpliwościom. Tak było również i w tym przypadku.

„Kaczyński, wysyłając swoją ‚husarię’ do PE myślał, że będą coś znaczyć. Szybko sprowadzono ich do politycznego parteru. PE to nie Sejm, ale najbardziej obrzydliwe było podlizanie się Putinowi i głosowanie za Rosja do Rady Europy. Hańba!” – kontynuował Lech Wałęsa.

 

 

dorzeczy.pl, twitter.com

(Visited 92 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Ministerstwo rolnictwa i nepotyzm. Wicepremier Kowalczyk i jego wiceminister podważają wiarygodność PiS? Kaczyński będzie wściekły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj