Znanej polityk udało się niespodziewanie awansować. Większością głosów wybrano ją na wiceszefa Parlamentu Europejskiego. Wydaje się, że niedawne wpadki Ewy Kopacz, chociażby te w temacie dinozaurów nie przeszkodziły jej zajść tak daleko. Kopacz była kandydatką Europejskiej Partii Ludowej.

„Chciałabym przede wszystkim podziękować moim kolegom z delegacji polskiej, ale chciałabym też podziękować moim kolegom z naszej grupy politycznej, EPL, podziękować za wsparcie i za zaufanie, którym mnie obdarzyli. W końcu jestem tu początkująca, jestem pierwszą kadencję” – podziękowała po ogłoszeniu wyników.

Ewa Kopacz doskonale zdaje sobie sprawę z obowiązków, jakie teraz na nią spadną. Jest jednak przekonana, że uda jej się godnie reprezentować interesy Polski i wszystkich Polaków. Swoim wynikiem prześcignęła Zdzisława Krasnodębskiego, który w pierwszej turze otrzymał 169 głosów. To jednak nie wystarczyło do objęcia kluczowej funkcji. Kopacz natomiast otrzymała 461 głosów, co zapewniło jej zwycięstwo.

rmf24.pl, wiadomości.wp.pl

 

(Visited 157 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Niemieckie media krytykują Merkel. "Nadal nie widzi swoich błędów"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj