Strona główna Europa Ewa Kopacz nową wiceszefową Parlamentu Europejskiego. Dostała gratulacje od Tuska

Ewa Kopacz nową wiceszefową Parlamentu Europejskiego. Dostała gratulacje od Tuska

2 min czytania
0
5
17,950

Znanej polityk udało się niespodziewanie awansować. Większością głosów wybrano ją na wiceszefa Parlamentu Europejskiego. Wydaje się, że niedawne wpadki Ewy Kopacz, chociażby te w temacie dinozaurów nie przeszkodziły jej zajść tak daleko. Kopacz była kandydatką Europejskiej Partii Ludowej.

„Chciałabym przede wszystkim podziękować moim kolegom z delegacji polskiej, ale chciałabym też podziękować moim kolegom z naszej grupy politycznej, EPL, podziękować za wsparcie i za zaufanie, którym mnie obdarzyli. W końcu jestem tu początkująca, jestem pierwszą kadencję” – podziękowała po ogłoszeniu wyników.

Ewa Kopacz doskonale zdaje sobie sprawę z obowiązków, jakie teraz na nią spadną. Jest jednak przekonana, że uda jej się godnie reprezentować interesy Polski i wszystkich Polaków. Swoim wynikiem prześcignęła Zdzisława Krasnodębskiego, który w pierwszej turze otrzymał 169 głosów. To jednak nie wystarczyło do objęcia kluczowej funkcji. Kopacz natomiast otrzymała 461 głosów, co zapewniło jej zwycięstwo.

rmf24.pl, wiadomości.wp.pl

 

Reakcja
40
Przeczytaj również:  PILNE: Atak nożownika w Romans-sur-Isere we Francji. Są ofiary śmiertelne
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez marlenap
Załaduj więcej w  Europa

Sprawdź również

Francja w totalnej zapaści. Tak źle nie było od czasu II wojny światowej

Francja przeżywa bardzo trudny okres. Szalejąca pandemia koronawirusa sprawiła, że gospoda…