Były prezydent Lech Wałęsa nie ukrywa, że jego sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Podczas wywiadu z niemieckim „Deustche Welle” wyznał, że cierpi na „chroniczny brak środków” i 5-6 tysięcy złotych miesięcznie nie wystarcza mu na życie.

— To nie wytrzymuje moich wydatków, a szczególnie mojej żony — stwierdził Lech Wałęsa. Pierwszy przywódca „Solidarności” nie pierwszy raz narzeka na swoje zarobki. Odkąd wybuchła pandemia koronawirusa, polityk ma do dyspozycji zaledwie 6 tysięcy złotych miesięcznie, podczas gdy jego żona Danuta wydaje aż 7 tysięcy.

— Mam chroniczny brak środków, te moje 5-6 tysięcy miesięcznie to nie wytrzymuje moich wydatków, a szczególnie mojej żony, więc muszę gdzieś dopracować. Szukam pracy — przyznał Lech Wałęsa.

Zobacz również: Drugi wnuk Lecha Wałęsy skazany na więzienie. Dziś usłyszał wyrok za pobicie turysty

Dodał, że specjalizuje się w „osobistych spotkaniach”, chociażby wykładach, za które do tej pory otrzymywał wysokie wynagrodzenie.

— To wszystko odpadło i mam nieprzeciętne straty. Trzeba liczyć, lekko licząc, ponad milion złotych rocznie — kontynuował w wywiadzie dla Deutsche Welle.

Na pytanie, dlaczego musi szukać pracy, stwierdził, że nie ma wyboru. — Nie mam wyboru, jak mi nie wystarcza, to nie będę chodził i żebrał. Próbuję jeszcze zarobić, wysilam się, żeby realizować pewne rzeczy — podsumował.

Przeczytaj również:  Encyklopedia Antykultury, czyli książka, którą każdy człowiek powinien mieć na półce. Dlaczego?

 

źródło: niezalezna.pl

(Visited 281 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj