Były prezydent Lech Wałęsa często udziela się na Facebooku i komentuje bieżące wydarzenia polityczne. Podczas ostatniego spotkania ambasadorów krajów unijnych Polska i Węgry zawetowały budżet UE. Jakiś czas wcześniej podjęto decyzję o powiązaniu wypłat środków unijnych z praworządnością. Taki obrót spraw nie spodobał się wielu osobom.

Polityk w mocnych słowach przedstawił w mediach społecznościowych swój punkt widzenia. Zdaniem przywódcy „Solidarności” PiS od dawna nie stoi po stronie Polski.

— Ja Lech Wałęsa oskarżam obecnych decydentów w Polsce, o zdradę interesów Polski. Wykorzystali demagogię, populizm, kłamstwa i pomówienia w momencie wielkich i trudnych reform, takimi argumentami przekonali zmęczone masy wygrywając wybory — napisał Lech Wałęsa.

Były prezydent oskarżył rządzących o niewłaściwe decyzje, które w efekcie „doprowadziły do tragedii Smoleńskiej” i skonfliktowały nasz kraj z całym światem.

Zobacz również: Kukiz skomentował dotacje dla artystów: „Zszokowały mnie kwoty”

Wałęsa podkreślił, że ma nadzieję na to, że przyjaciele z Europy i Świata pomogą zaprowadzić porządek i ostatecznie pozbyć się „burzycieli ładu Europejskiego”.

— Unia Europejska musi być wreszcie zdecydowana i nie może pozwalać Polsce czy Węgrom na niszczenie Europejskiego dorobku — apelował polityk. 

Ja Lech Wałęsa oskarżam obecnych decydentów w Polsce o zdradę interesów Polski . Wykorzystali demagogię , populizm ,…

Opublikowany przez Lecha Wałęsę Poniedziałek, 16 listopada 2020

Źródło: dorzeczy.pl

(Visited 1 248 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj