Lech Wałęsa pomimo krótkich przerw od komentowania bieżących spraw politycznych nie poprzestaje w swojej działalności. Często udziela się w mediach i mówi to, co myśli. Tym razem zabrał głos ws. sądownictwa i kilka razy powtórzył „Zróbcie coś”.

— Zróbcie coś. Nie może być tak, by wyroki, stanowiska, wyjaśnienia sądów krajowych i zagranicznych „były za, a nawet przeciw” — zaapelował Lech Wałęsa w na Facebooku. Roszczeniowa postawa polityka nie umknęła uwadze internautów, którzy wdali się z nim w dyskusję lub wyśmiali jego słowa.

Pierwszy post byłego prezydenta na ten temat pojawił się 6 grudnia. Później ta sama treść została powielona w kilku innych wpisach.

Polityk poprzez takie działanie próbuje zmobilizować opozycję do działania. Skutek jednak nie jest satysfakcjonujący. Ponadto Wałęsa znany jest z angażowania zagranicznej opinii publicznej w reformę wymiaru sprawiedliwości.

W poprzednim miesiącu Lech Wałęsa podczas pobytu w USA przedstawił amerykańskim parlamentarzystom dokument, w którym zarzucił, że „obecny rząd przeprowadził bezlitosne ataki na polskie sądownictwo i jego niezawisłość”.

źródło: telewizjarepublika.pl 

(Visited 45 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Lech Wałęsa został zaproszony na pogrzeb Elżbiety II. Oto, co odpowiedział

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj