Greta Thunberg pomimo ogromnej popularności, którą zdobyła podczas rozmaitych strajków i wystąpień w obronie klimatu, spotyka się również z nieprzyjemną krytyką.

Młoda szwedka dokonała niedawno ważnego podsumowania. Najnowszy protest klimatyczny powoli obejmuje kolejne kraje. Greta Thunberg nie jest jednak zadowolona. Wręcz przeciwnie, nie ma powodów do radości. Nie zawahała się więc wyrazić swojego głębokiego rozczarowania podczas ostatniego wystąpienia.

Podkreśliła, że pomimo wysiłkowych starań młodych aktywistów nie udało jej się wprowadzić zmian, które pomogłyby zwalczyć skutki globalnego ocieplenia. Wiele rządów pozostaje zupełnie głuchych na apele i ostrzeżenia ekologów.

Sfrustrowanej Grecie odpowiedział dziennikarz i gwiazdor telewizyjny Piers Morgan. Mężczyzna zamieścił wpis na Twitterze i oznaczył w nim aktywistkę. To nie pierwszy raz, kiedy zwrócił się do młodej Szwedki w mocnych słowach. Wcześniej zarzucał jej, że nie chodzi do szkoły i najwyraźniej dobrze się bawi.

— @GretaThunberg – przestań protestować, przestań krzyczeć na dorosłych, przestań straszyć dzieci i znajdź mądrzejszy, bardziej optymalny sposób na osiągnięcie pożądanego efektu — napisał dziennikarz.

Greta Thunberg jest ostatnio coraz częściej krytykowana z powodu swojej roszczeniowej postawy i poglądów. Niedawno Jeremy Clarkson, były prezenter „Top Gear” również przedstawił zarzuty wobec działalności nastolatki.

źrodło: o2.pl

(Visited 1 402 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj