Lech Wałęsa wystosował specjalny apel do posłów Parlamentu Europejskiego. Polityk najwyraźniej stwierdził, że wspieranie opozycji to już za mało. Do gry chce wciągnąć unijnych polityków.

— Apeluję do was w imię solidarności, uczciwości, harmonijnego rozwoju Europy, abyście korzystając z powagi piastowanych funkcji i możliwości, które one dają – zwrócili się do odpowiednich organów UE, aby te zajęły się, otoczyły opieką Polskę i Węgry, które swoimi działaniami chcą doprowadzić do destabilizacji i rozbicia jedności państw europejskich, niszcząc struktury demokracji wewnątrz swoich państw poprzez likwidacja trójpodziału władzy — napisał w apelu do posłów Parlamentu Europejskiego Lech Wałęsa.

Były prezydent lubi dzielić się swoimi przemyśleniami w mediach społecznościowych. Często przy okazji przekracza granice, zamieszczając kontrowersyjne komentarze.

Zobacz również: Lech Wałęsa przegrał w sądzie. Teraz może stracić majątek

Wałęsa w swoim najnowszym wpisie ostrzegł Europę przed Polską i Węgrami.

— Polska Solidarność, nasza bezkrwawa walka i zwycięstwo zmieniła Europę i Świat, przyczyniła się w znaczący sposób do harmonijnego rozwoju Europy, Państw, struktur oraz obywateli. Trudne europejskie reformy doprowadziły do zwycięstwa, umacniania się w niektórych państwach populizmu i demagogii, to prosta droga do prób niszczenia jedności europejskiej oraz jej osiągnięć — napisał Wałęsa.

Przeczytaj również:  [SONDAŻ] Czy Kaczyński powinien odejść? Polacy nie mają wątpliwości

Były prezydent zaapelował o niezwłoczne działania w tej sprawie.

— Apeluję do was w imię solidarności, uczciwości, harmonijnego rozwoju Europy, abyście korzystając z powagi piastowanych funkcji i możliwości, które one dają – zwrócili się do odpowiednich organów UE, aby te zajęły się, otoczyły opieką Polskę i Węgry, które swoimi działaniami chcą doprowadzić do destabilizacji i rozbicia jedności państw europejskich, niszcząc struktury demokracji wewnątrz swoich państw poprzez likwidację trójpodziału władzy — kontynuował pierwszy przywódca „Solidarności”.

Zdaniem polityka to właśnie Polska i Węgry niszczą całą Europę. Ostrzegł ją więc przed tym, co może się stać, jeśli szybko nie zainterweniują.

— Zamiast trójpodziału władzy — monowładztwo. Zamiast praw i roszczeń, oczekiwań obywateli do władzy — bezwzględna władza nad obywatelami. A wszystko to w imię otrzymanego rzekomo od wyborców prawa, powtarzanego jak mantra, do dowolnego w swoim mniemaniu urządzenia Rzeczpospolitej — napisał na swoim profilu na Facebooku Lech Wałęsa.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 133 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj