Strona główna Polska Lech Wałęsa obawia się lidera PSL: „Kosiniak-Kamysz jest niebezpieczny, ugryzł mnie w rękę”

Lech Wałęsa obawia się lidera PSL: „Kosiniak-Kamysz jest niebezpieczny, ugryzł mnie w rękę”

3 min czytania
0
1
785
Lech Wałęsa

Lech Wałęsa jeszcze niedawno obiecywał, że robi sobie przerwę od komentowania bieżących wydarzeń politycznych. Długo jednak nie wytrzymał i ponownie uaktywnił się w mediach społecznościowych. Ostatnio zamieścił wiele wpisów dotyczących zbliżających się wyborów prezydenckich. Polityk wypowiedział się także na temat lidera PSL — Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Lech Wałęsa dodał, że teraz „czeka na inną orbitę” i jest gotowy do odejścia.

Polityk najwyraźniej czuje się nierozumiany. Podkreślił, że społeczeństwo i tak wybierze kogoś innego. Jego angażowanie się jest więc niepotrzebne.

— Więc wolałbym nie włączać się w tę dyskusję. Naród i tak mnie nie wysłucha, wybierze kogo innego. Na pańską prośbę zdradzę, że moje typy to Andrzej Olechowski i Waldemar Pawlak — dodał Wałęsa.

Redaktor zapytał byłego prezydenta, jak postrzega Władysława Kosiniaka-Kamysza i czy wciąż go popiera, jak deklarował wcześniej.

— Widziałem wówczas, że jest naprawdę źle. Była szansa, by Kosiniak-Kamysz nie znalazł się w parlamencie. Nie chodziło o mój głos, dałem tylko sygnał przyjaciołom: jeśli nie macie na kogo głosować, zwróćcie uwagę, że bez tej grupy w Sejmie może być niedobrze — mówił Lech Wałęsa.

Ocenił również, że przewodniczący PSL-u stracił jego zaufanie, ponieważ brakuje mu doświadczenia pomimo niezaprzeczalnej inteligencji.

— Podałem Kosiniakowi-Kamyszowi rękę, a on mnie ugryzł. Stracił więc moje zaufanie. To mądry człowiek, ale bez żadnego doświadczenia. Dlatego jest bardzo niebezpieczny. Na pewno na prezydenta się obecnie nie nadaje — kontynuował były przewodniczący NSZZ „Solidarność”.

Skomentował również kandydaturę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, podsumowując, że „w tym przypadku jest trochę lepiej”.

źródło: tvp.info

Reakcja
1
Przeczytaj również:  Kasia Kowalska uderza w internautów: "Odpier***cie się od mojej córki"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Piotr Krzemiński
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Nawet lewica nie wierzy w absurdalny pomysł PO. Miller: „To jakiś żart?”

Wybory prezydenckie dobiegły końca. Choć kandydatowi Koalicji Obywatelskiej nie udało się …