Goszczący w RMF FM Krzysztof Bosak powiedział, że Adrian Zandberg z partii Razem „nie będzie mile widziany” na tegorocznym Marszu Niepodległości. Polityk Konfederacji tłumaczył się także z kontrowersyjnej grafiki promującej MN. Narodowiec poległ też na pytaniu o tajemnice różańcowe.

Krzysztof Bosak, pytany o ewentualny udział Zandberga w Marszu, stwierdził że ten nie byłby mile widziany wśród uczestników. Narodowiec zarzucił partii Razem „wspieranie trendów globalistycznych i eurofederalistycznych”. Bosak stwierdził też, że homoseksualiści mogą wziąć udział w wydarzeniu, pod warunkiem że nie przyniosą ze sobą tęczowych flag, a ich obecność nie będzie miała charakteru prowokacyjnego.

— Istotą są poglądy, które się publicznie głosi, a nie to, kto ma jakie życie prywatne — podkreślił polityk.

Na początku rozmowy Robert Mazurek, w nawiązaniu do promującej Marsz Niepodległości grafiki z zaciśniętą pięścią, zapytał posła o tajemnice różańcowe. Bosak odmawiał udzielenia odpowiedzi.

—Często pan odmawia różaniec? — zapytał red. Mazurek.

—Staram się. Jest to sfera prywatna, więc wolałbym się tym nie chwalić.

—A ile zna pan tajemnic różańca? — dopytywał prowadzący.

—Panie redaktorze, nie chciałbym żeby pan mnie egzaminował z religii.

Przeczytaj również:  Nie uwierzysz! Jesienią bochenek chleba może kosztować 30 zł

—Dlaczego? Chciałem spytać jakie są tajemnice różańca. Mamy cztery tajemnice. Chwalebne, radosne, bolesne i tajemnice światła — wyjaśnił dziennikarz.

Warto zauważyć, że Robert Mazurek nie ustrzegł się drobnego, acz powszechnego błędu — Różaniec dzieli się na wspomniane cztery części po pięć tajemnic każda.

Cały program dostępny jest na oficjalnym kanale radia RMF FM:

źródło: RMF FM

(Visited 418 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj