Lech Wałęsa rozmawiał z „Rzeczpospolitą” i odpowiadał na pytania dotyczące bieżącej sytuacji politycznej. Były prezydent odniósł się m.in. do tematu wyborów prezydenckich w USA oraz Strajku Kobiet.

Przyznał, że popiera protesty kobiet w sprawie aborcji, jednak jest przekonany, że to nie wystarczy, by obalić rządy Prawa i Sprawiedliwości.

— Muszą się zabrać do roboty, ponieważ tak się nie zwycięża. Mogą sobie pokrzyczeć i pochodzić, ale to żadne zwycięstwo. PiS nie odejdzie tylko dlatego, że kobiety stawiają im ultimatum — podkreślił pierwszy przywódca „Solidarności”.

Na pytanie o to, co sądzi na temat aborcji, odparł krótko: — Jestem za stary i nie jestem tu autorytetem. Trzeba mnie było pytać, jak miałem 40 lat.

W rozmowie z „Rzeczpospolitą” zdradził, że ucieszył go wybór Joe Bidena, mówiąc, że „to, co się działo w USA, denerwowało i przynosiło straty”. Polityk porównał Donalda Trumpa do Andrzeja Dudy:

— Donald Trump jest takim samym populistą jak Duda i PiS. Oni powiedzą wszystko, co ludzie chcą usłyszeć, żeby tylko rządzić. Trumpa i PiS łączył populizm. Teraz nasi rządzący stracili międzynarodowego partnera w uprawianiu populizmu. Kolej na nich — mówił Lech Wałęsa.

Przeczytaj również:  Debata w Parlamencie Europejskim. Ursula von der Leyen wspomina o możliwych konsekwencjach: "Sytuacja się pogorszyła" [WIDEO]

Zobacz również: Donald Tusk dopiekł Morawieckiemu. Przypomniał o innej szczepionce

Były prezydent podkreślił, że doszło do sporych zmian:

— Jest moment w dziejach, że populiści zyskują poparcie, ale to się wyczerpuje, przychodzi życie i muszą przegrać. To początek końca rządów populizmu — powiedział były prezydent.

źródło: wiadomosci.gazeta.pl

(Visited 594 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here