Lech Wałęsa nie ma ostatnio szczęścia. Niedawno dowiedział się, że nie będzie dłużej patronem Zespołu Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych (woj. podkarpackie). Były prezydent patronował szkole od 8 lat, jednak teraz zdaniem Klubu Radnych dla rozwoju Bieszczad będzie to niemożliwe dlatego, że prawo oświatowe nie pozwala nadawania imion zespołom szkół, tylko szkołom, które należą do zespołu”.

W ostatnich tygodniach radni przegłosowali uchwałę ws. uchylenia nadania imienia szkole, co sprawiło, że Wałęsa będzie musiał pożegnać się z dotychczasowym zaszczytem.

Zmiany poparło dziewięciu radnych, natomiast przeciwnych było sześciu. TVP3 Rzeszów poinformowało, że opozycja jest przeciwna uchwale i powołuje się na rozporządzenie mówiące o tym, że rada powiatu nie może tak po prostu wycofywać się z wcześniejszych uchwał. Taką możliwość ma jedynie wojewoda lub sąd administracyjny.

Radni opozycji nie dają więc za wygraną i chcą, by Wałęsa wciąż patronował szkole. Zapowiedzieli szybkie odwołanie od decyzji.

— Szukano i znaleziono pretekst. Z niesmakiem wychodzę z tej sesji. Nie da się wygumkować tej postaci z historii Polski — mówił przewodniczący komisji oświaty w Radzie powiatu bieszczadzkiego Zygmunt Krasowski.

Jan Kot, który zasiada w radzie konsultacyjnej ds. działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych nie zgadza się jednak z tymi słowami.

— Wałęsa nie zasługiwał na taki zaszczyt. Uważam, że jest zdrajcą — stwierdził.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 180 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj