Lech Wałęsa nie rezygnuje z aktywności politycznej pomimo swojego wieku i problemów zdrowotnych. Nastawienie byłego prezydenta do rządów Prawa i Sprawiedliwości jest powszechnie znane. Tym razem były prezydent zamieścił apel na Facebooku, by ponownie zacząć go słuchać, a właściwie… elektryka.

— Posłuchajcie jeszcze raz elektryka. Aby właściwie leczyć, musi być właściwa diagnoza. W stosunku do Jarosława Kaczyńskiego i Prawa i Sprawiedliwości mamy niewłaściwą diagnozę. Musimy sobie uświadomić, że mamy do czynienia nie z patriotyzmem, czy jakąś koncepcją, czy chęcią wyjścia z Unii. Mamy do czynienia z grupą, która tyle nagrabiła, tyle połamała prawa i wie, że musi przegrać i stanąć przed nieuchronnym rozliczeniem, przed wolnymi, niezależnymi sądami, a także Trybunałem Stanu — napisał Lech Wałęsa na profilu społecznościowym.

Polityk jest zdania, że jako jedyny potrafi postawić właściwą diagnozę i wyeliminować błędy popełniane przez Prawo i Sprawiedliwość. W dalszej części wpisu Wałęsa nie ustawał w krytyce partii rządzącej i Jarosława Kaczyńskiego.

— Więc co robi ? Destabilizuje wszystko, co się da, szczególnie sądownictwo, przejmuje, co się da i rozdaje, co się da. W tych warunkach chce się ukryć i uniemożliwiać rozliczenie, które musi nastąpić — pisał prawdopodobnie o Jarosławie Kaczyńskim, który cierpi ostatnio z powodu problemów zdrowotnych.

Przeczytaj również:  Mariusz Pudzianowski miał wypadek rowerowy. Pokazał rany

Lech Wałęsa jednak nie próżnuje i wykorzystuje każdą okazję, by deprecjonować Prawo i Sprawiedliwość. Swoimi wpisami budzi jednak częściej rozbawienie niż realne poparcie.

źródło: facebook.com, wsensie.pl

(Visited 1 022 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj