Strona główna Polska Lech Wałęsa do Igora Tulei: „Jestem bohaterem i noblistą i w ogóle”

Lech Wałęsa do Igora Tulei: „Jestem bohaterem i noblistą i w ogóle”

5 min czytania
0
0
4,974
Lech Wałęsa

Lech Wałęsa podczas rozmowy z „Super Expressem” zwrócił się do Igora Tulei. Były prezydent postanowił pocieszyć sędziego, któremu śledczy Prokuratury Krajowej chcą uchylić immunitet i postawić zarzuty karne.

— Trzymaj się, będziesz bohaterem. Ja wiele razy byłem skazywany, a jestem bohaterem i noblistą i w ogóle — napisał Lech Wałęsa.

Polityk odniósł się do sprawy sędziego Igora Tulei i wsparł go ciepłymi słowami.

— Trzymaj się, będziesz bohaterem. I nie martw się — zrobimy wielkie zbiórki wielkie poparcie, głowa do góry i do przodu. Ja wiele razy byłem skazywany, a jestem bohaterem, i noblista i w ogóle — kontynuował Wałęsa.

Odniósł się również do obozu rządzącego, twierdząc, że „wolałby dziś walczyć z komunizmem niż z tymi ludźmi”, ponieważ są gorsi od komunistów.

— Ja byłem tak mocny, że rozwaliłem tamtych ludzi, a dzisiaj nie ma takiego mocnego, więc nie ma ich kto rozwalić, nikt nie pomyślał, że znajdą się ludzie, którzy będą burzyć konstytucję, trójpodział władzy. W ogóle nie przyszło mi to do głowy. Zlekceważyliśmy ich, oni doszli do władzy, rozdają, uprawiają populizm, opowiadają głupoty i to wszystko powoduje, że w tym zmęczonym, znużonym społeczeństwie zyskują poparcie — tłumaczył pierwszy przewodniczący Solidarności.

Zdaniem Wałęsy, należy walczyć z PiS-em, a do tego potrzebni są odważni ludzie.

— Trzeba bohaterów, którzy będą nam potrzebni, kiedy będziemy Kaczyńskiego i innych odwozić na miejsce zasłużonych. Taczki są już przygotowane — powiedział.

— Prokuratorzy wolnościowi muszą przygotować prawo, zarzuty i natychmiast prosto do sądu i do aresztu poradziliśmy sobie z faszyzmem, z komunizmem, to z kaczyzmem też sobie poradzimy! — dodał Lech Wałęsa.

źródło: tvp.info

Reakcja
18
Przeczytaj również:  Hanna Lis oskarża Ministerstwo Zdrowia: "Albo jesteście amatorami, albo zbrodniarzami"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Marlena Piechocka
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Ostre starcie zwolenników Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego w Końskich: „Mordercy jesteście!”

W Końskich (woj. świętokrzyskie) odbyła się debata prezydencka z udziałem prezydenta Andrz…