Lech Wałęsa podczas rozmowy z „Super Expressem” zwrócił się do Igora Tulei. Były prezydent postanowił pocieszyć sędziego, któremu śledczy Prokuratury Krajowej chcą uchylić immunitet i postawić zarzuty karne.

— Trzymaj się, będziesz bohaterem. Ja wiele razy byłem skazywany, a jestem bohaterem i noblistą i w ogóle — napisał Lech Wałęsa.

Polityk odniósł się do sprawy sędziego Igora Tulei i wsparł go ciepłymi słowami.

— Trzymaj się, będziesz bohaterem. I nie martw się — zrobimy wielkie zbiórki wielkie poparcie, głowa do góry i do przodu. Ja wiele razy byłem skazywany, a jestem bohaterem, i noblista i w ogóle — kontynuował Wałęsa.

Odniósł się również do obozu rządzącego, twierdząc, że „wolałby dziś walczyć z komunizmem niż z tymi ludźmi”, ponieważ są gorsi od komunistów.

— Ja byłem tak mocny, że rozwaliłem tamtych ludzi, a dzisiaj nie ma takiego mocnego, więc nie ma ich kto rozwalić, nikt nie pomyślał, że znajdą się ludzie, którzy będą burzyć konstytucję, trójpodział władzy. W ogóle nie przyszło mi to do głowy. Zlekceważyliśmy ich, oni doszli do władzy, rozdają, uprawiają populizm, opowiadają głupoty i to wszystko powoduje, że w tym zmęczonym, znużonym społeczeństwie zyskują poparcie — tłumaczył pierwszy przewodniczący Solidarności.

Zdaniem Wałęsy, należy walczyć z PiS-em, a do tego potrzebni są odważni ludzie.

Przeczytaj również:  Magdalena Biejat ma dość pijaństwa w Sejmie. Wpadła na pomysł, jak to zmienić

— Trzeba bohaterów, którzy będą nam potrzebni, kiedy będziemy Kaczyńskiego i innych odwozić na miejsce zasłużonych. Taczki są już przygotowane — powiedział.

— Prokuratorzy wolnościowi muszą przygotować prawo, zarzuty i natychmiast prosto do sądu i do aresztu poradziliśmy sobie z faszyzmem, z komunizmem, to z kaczyzmem też sobie poradzimy! — dodał Lech Wałęsa.

źródło: tvp.info

(Visited 1 390 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. Lepiej jakby w końcu zamknął tę durną jadaczkę, bo wsadzimy jego na taczkę, ale specjalnie dla niego, bohatera zasłużonego (tfu!), wypełnioną kupą gnoju i od razu do Tworek☝

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here