Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Radiem ZET zabrał głos w sprawie negocjacji odnośnie budżetu unijnego. Były prezydent chwalił działania Mateusza Morawieckiego.

Porozumienie, które zostało zawarte jest zdaniem Aleksandra Kwaśniewskiego dużym sukcesem polskiego rządu.

— To jest zwycięstwo. Trzeba docenić premiera Morawieckiego, bo zgodził się na kompromis. Zwyciężył zdrowy rozsądek — mówił były prezydent w Radiu ZET.

Czytaj także: Anglik cwaniakował w pociągu do momentu, gdy wkroczyli Polacy. Potrzebowali zaledwie kilku sekund

— Liczyłem na prezydencję niemiecką i Angelę Merkel, bo ona dołożyła starań, żeby wszystkich przekonać do kompromisu. Jeszcze będziemy żałować, że Merkel nie jest na czele Wspólnoty. To, że potrafimy znaleźć kompromis znaczy, że jeszcze nie zwariowaliśmy. Gdyby w Europie byli sami radykałowie, to byłaby kolejna wojna — stwierdził Kwaśniewski.

Czytaj także: 4 osoby, które przyjęły szczepionkę na koronawirusa, dostały paraliżu twarzy

— Angela Merkel, wbrew propagandzie PiS, jest politykiem życzliwym Polsce. W przyszłym roku układ sił się zmieni, to nie będzie dla nas łatwe. Polska miała szansę wejść do grona decyzyjnego, ale na to już nie ma szans. Ponieśliśmy ogromne straty. Nie wstaliśmy z kolan, tylko sobie nagrabiliśmy — ocenił polityk.

Przeczytaj również:  Grzegorz Braun o socjalu w Polsce: Miliardy na 500+ dla ukraińskich uchodźców? To jest operacja przesiedlenia ludności! [WIDEO]

Źródło: Radio ZET

(Visited 2 923 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj