Aleksander Kwaśniewski gościł w programie Tomasza Lisa i podczas wywiadu skomentował sytuację związaną z wyborami korespondencyjnymi.

W Polsce powstało duże zamieszanie wokół tego tematu. Szczególnie buntują się politycy opozycji, którym nie podoba się pomysł PiS. Domagają się oni wprowadzenia stanu klęski żywiołowej i tym samym przełożenia terminu głosowania.

Aleksander Kwaśniewski również pozostawił swój komentarz na antenie i skrytykował dążenia partii rządzącej do przeprowadzenia wyborów w sposób korespondencyjny. Były prezydent w rozmowie z Tomaszem Lisem wyjawił, że dobrym krokiem opozycji byłoby wspólne zjednoczenie się i ostatecznie wystawienie jednego kandydata.

Polityk podkreślił, że nie powinna być to Kidawa-Błońska, a Kosiniak-Kamysz poparty przez wszystkie pozostałe ugrupowania.

— Jego fala wyraźnie rośnie, co widać po wszystkich kolejnych sondażach. Poza tym w pojedynku jeden na jeden mógłby być odpowiednio mocny. Bo przed wyborami powinny odbyć się dwie czy trzy debaty. Inaczej wybory będą pozbawione dyskusji merytorycznej — tłumaczył Kwaśniewski.

Były prezydent zdradził, jakie hasło wyborcze jego zdaniem byłoby najlepsze: „Na chore czasy potrzebny jest dobry lekarz„. Podkreślił, że Kosiniak-Kamysz to odpowiedni kandydat, ponieważ z wykształcenia jest lekarzem.

Przeczytaj również:  Suwałki. Zuchwała kradzież w kościele. Rozpoznajesz tę kobietę? [WIDEO]

— Powinni pójść do wyborów razem, bo przy takich wyborach, przy rozbitych głosach wynik jest już przesądzony na 200 proc. — podkreślił gość Tomasza Lisa.

źródło: wsensie.pl

(Visited 56 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj