propolski.pl: Paweł Kukiz ostro

Kukiz stawia się Kaczyńskiemu. „Od października przestaję głosować wspólnie z PiS”

Od października przestaję głosować wspólnie z PiS. Do momentu uchwalenia ustawy o sędziach pokoju – ogłosił Paweł Kukiz. Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta przekazał, że „za dwa tygodnie może dojść do spotkania Zbigniewa Ziobry z Pawłem Kukizem”.

Na spotkaniu miałby zostać poruszony temat wprowadzenia instytucji „sędziego pokoju”. Jest to jedno z ważniejszych założeń Kukiz’15.

Były kandydat na prezydenta był gościem na antenie Radia ZET i zaznaczył, że ugrupowanie zawiesza współpracę z PiS-em.

Kukiz: Nie będzie głosowania z PiS-em

– Było pytanie na spotkaniu z prezesem PiS, czy poprze pan odwołanie premiera Mateusza Morawieckiego i zastąpienie go przez Elżbietę Witek? – zapytał Kukiza dziennikarz Bogdan Rymanowski.

– Była odpowiedź wprost, że dziś kończy się posiedzenie wrześniowe, nie ma uchwalonych sędziów pokoju, więc kończą się wspólne głosowania z PiS-em. Od października, przestaję głosować wspólnie z PiS. Do momentu uchwalenia ustawy o sędziach pokoju – mówił Kukiz.

– Dotyczy to też ewentualnego wotum nieufności? – pytał prowadzący.

– Absolutnie wszystkiego – twardo odpowiedział Kukiz.

Lider Kukiz’15 wyjaśnił, że „do tej pory PiS świetnie wywiązywał się ze zobowiązań – mamy uchwaloną ustawę antykorupcyjną, o konopiach medycznych, włóknistych, bezpośredniej sprzedaży dla rolników, wyrównanie świadczeń dla opiekunów osób niepełnosprawnych”.

– Ustawa o sędziach pokoju, wybieranych bezpośrednio przez obywateli, druga sprawa to referendum odwołujące wójta, burmistrza, obniżenie progu, obniżenie progu frekwencyjnego przy referendach merytorycznych i wydłużenie czasu zbierania podpisów. Była prośba ze strony prezesa PiS o dalsze wspólne głosowania i argumentacja, że sędziowie są cały czas w dyskusji. Powiedziałem, że jak się skończy dyskusja i zostanie uchwalona ustawa, to wracamy do wspólnych głosowań – tłumaczył gość programu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Donald Trump chce powstrzymać wojnę na Ukrainie. „Nie pogarszajcie sprawy”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Arnold Schwarzenegger w Auschwitz. „Przysiągłem, że tu przyjadę. I jestem” [WIDEO]

źródło: tysol.pl / DoRzeczy / Radio ZET

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these