Znany amerykański raper Coolio nie żyje. Został znaleziony nieprzytomny w domu swojego przyjaciela w Los Angeles. O szczegółach informuje „New York Times”.

Artis Leon Ivey Jr w chwili śmierci miał 59 lat. Najlepiej zapamiętamy go z singla „Gangsta’s Paradise” z 1995 roku. Utwór ten pojawił się także w filmie „Młodzi gniewni”. W kolejnym roku przyznano mu nagrodę Grammy jeśli chodzi o najlepsze solowe wykonanie rapu.

Raper odszedł około 20 czasu wschodnioamerykańskiego. Wcześniej znaleziono go nieprzytomnego w łazience w domu przyjaciela. Na ten moment nie ustalono, co było przyczyną śmierci znanego rapera.

Kariera artysty rozpoczęła się pod koniec lat 80. Największego rozpędu nabrała wraz z wydaniem w 1994 r. albumu „It Takes a Thief”. Coolio pracował również jako strażak-ochotnik. Przyznawał, że zajęcie to jest dla niego sposobem na „oczyszczenie”.

— W treningu strażackim była dyscyplina, której potrzebowałem. Biegaliśmy każdego dnia. Nie piłem, nie paliłem i nie robiłem rzeczy, które zwykle robiłem — mówił w rozmowie z „Los Angeles Times” w 1994 r.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: W kieleckich sklepach masowo ginie masło. Co jest przyczyną?

Przeczytaj również:  Nie żyje wicedyrektorka Muzeum Warszawy. Miała 51 lat

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Arnold Schwarzenegger w Auschwitz. „Przysiągłem, że tu przyjadę. I jestem” [WIDEO]

źródło: Twitter / Onet

(Visited 299 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj