Paweł Kukiz od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę stara się wspierać naszych wschodnich sąsiadów. Były muzyk rozmawiał z portalem Fronda i skrytykował rządy Francji i Niemiec za bierną postawę wobec Rosji. Ponadto skomentował stanowisko Donalda Tuska.

W mediach społecznościowych polityka pojawia się wiele zdjęć wskazujących na to, że jeździ on na miejsce z pomocą humanitarną i z wielkim zaangażowaniem wspiera Ukraińców. Jest więc zrozumiałe, że może irytować go postawa niektórych zachodnich państw, które po cichu przez lata sprzyjały Rosji.

Kukiz stwierdził, że Władimir Putin zwyczajnie wykorzystuje nieporadność „mentalnego lewactwa”.

– Polska doświadczyła od Rosji tego, czego Hiszpanie czy Francuzi i część mieszkańców Niemiec nie doświadczyli nigdy. Polska stawiła opór, broniąc jednocześnie całą Europę przed tym kacapstwem. To samo jest teraz, tyle tylko, że działania przesunęły się bardziej na wschód. Mamy obecnie od czynienia z lżejszą wersją paktu Ribbentrop-Mołotow – powiedział były kandydat na prezydenta krytykując postawę kanclerza Olafa Scholza.

Bierność po stronie Francji?

– Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, co jeszcze musiałoby się wydarzyć, żeby oni przejrzeli na oczy. Płyną oczywiście z ich ust werbalne obietnice podczas konferencji prasowych, żeby to dobrze w mediach wyglądało, ale z tym nie idą w parze żadne czyny – dodał Paweł Kukiz komentując postawę francuskiego rządu.

Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

W całej tej analizie dostało się także Donaldowi Tuskowi.

– Jeszcze nie będąc bezpośrednio zaangażowanym w politykę mówiłem przecież o tych działaniach Donalda Tuska. O tym, że miłość okazywana Putinowi doprowadzi do tragedii. I kiedy w tamtym czasie miało się odwagę kontestować politykę Niemiec i Platformy Obywatelskiej, i tych wszystkich liberalnych, a mówiąc wprost – lewackich środowisk, to natychmiast było się wrzucanym do tygla oszołomów, rozbijaczy Unii Europejskiej – stwierdził Kukiz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Papież Franciszek o wojnie: „Niszczy nie tylko pokonany naród, niszczy także zwycięzcę”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dr Zbigniew Hałat nie żyje. Lekarz odszedł w wieku 72 lat

źródło: Fronda.pl

(Visited 207 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj