Papież Franciszek często komentuje aktualne wydarzenia. Nie wszystkim jednak słowa duchownego przypadają do gustu, często bowiem są kontrowersyjne.

Przywódca Kościoła podczas spotkania z pielgrzymami ze wspólnoty sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w Treviglio odniósł się do wojny na Ukrainie. Ojciec Święty podkreślił, że niszczy ona wszystkich i zaapelował, by zawierzyć Maryi.

Papież Franciszek rozmawiał w Watykanie z grupą pielgrzymów, którzy przybyli z Lombardii na północy Włoch. Poruszanym przez duchownego tematem była wojna na Ukrainie.

– Łzy Maryi są znakiem płaczu Boga z powodu ofiar wojny, która niszczy nie tylko Ukrainę, ale wszystkie narody zaangażowane w wojnę; bo wojna niszczy nie tylko pokonany naród, niszczy także zwycięzcę i tych, którzy patrzą powierzchownie – powiedział papież Franciszek.

– Wojna niszczy wszystkich. Niepokalanemu Sercu Maryi zawierzyliśmy nasze błaganie i jesteśmy pewni, że Matka Boże przyjęła je i będzie wstawiać się w intencji pokoju, to ona jest Królową Pokoju – dodał.

Ponadto stwierdził, że obecny czas sprzyja temu, by ludzie prosili o łaskę płaczu.

– Nasza cywilizacja, nasze czasy straciły czas przeznaczony na płacz, a my powinniśmy prosić o łaskę płaczu w obliczu tego, co widzimy, co dzieje się z ludzkością. To nie tylko wojna, ale odrzucanie – ludzi starszych, dzieci, także, zanim się urodzą, tyle jest dramatów odrzucania – zakończył papież.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Co Putin zamierza zrobić z podbitą częścią Ukrainy? Ekspert opowiedział o dwóch scenariuszach

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ten lekarz nie ma wątpliwości. „Jesienią pandemia WRÓCI!”

źródło: Polsat News

(Visited 138 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj