propolski.pl: Kukiz o wyborach

Kukiz: Nie wiadomo, czy w ogóle wystartuję w wyborach

Paweł Kukiz ogłosił, że nie jest pewien swojego startu w wyborach i przybliżył, jakie motywacje dotychczas nim kierowały.

– Gdyby jednak myśleć o starcie – i to z PiS-em – to warunek jest jeden: PiS musi wywiązać się ze swoich zobowiązań, które zaciągnął względem Kukiz’15. Nie wiadomo, czy ja w ogóle wystartuję. Bardzo mocno się zastanawiam, czy chcę dalej iść tą drogą wyboistą, trudną i wredną, czy po prostu całkowicie zrezygnować z polityki – powiedział lider Kukiz’15 pytany w RMF FM .

– Zostały nam jeszcze dwa postulaty do zrealizowania – przede wszystkim sędziowie pokoju do rozstrzygania tych najprostszych sporów, najprostszych spraw, wybierani bezpośrednio przez obywateli i druga sprawa: obniżenie progu frekwencyjnego przy referendach lokalnych, gdzie można odwołać burmistrza, wójta, prezydenta miasta – dodał we wtorek Paweł Kukiz.

Były kandydat na prezydenta zaznaczył, że wprowadzenie instytucji sędziów pokoju oraz ustawa o referendach lokalnych mają zostać uchwalone w 2-3 miesiące.

– Jeżeli to nie zostanie uchwalone, to trudno mówić o dalszym głosowaniu z PiS-em, a co dopiero o wspólnym starcie – podkreślił i zapewnił, że prezes PiS o tym wie.

Polityk odniósł się również do doniesień „Rzeczpospolitej”, która niedawno mówiła, że przez niezłożenie sprawozdania finansowego formacja Kukiz’15 może zostać wykreślona z ewidencji partii.

– Od samego początku nie byłem gorącym zwolennikiem, mówiąc delikatnie, partii politycznych jako takich – tłumaczył Kukiz.

– Działacze w pewnym momencie wymogli czy jakby zmusili, czy prosili o to, żeby stworzyć partię. Powiedziałem, że sceptycznie się do tego odnoszę, ale jeżeli chcecie, to sobie twórzcie, tylko bierzcie ją pod kontrolę. Nie złożyli sprawozdania finansowego z 34 złotych i 14 groszy, które są na koncie partii i być może ta partia zostanie wykreślona z rejestru – dodał były muzyk.

– Dla mnie to nie ma żadnego znaczenia, ponieważ dwukrotnie do parlamentu wchodziłem bez tej formuły partyjnej – raz jako stowarzyszenie, jako ruch obywatelski, drugi raz – wpisany na listy PSL – dodał.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Robert Bąkiewicz o niespełnionych obietnicach PiS: “To kolejne ustępstwo wobec UE”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prof. Środa chce Polski „wzmocnionej genetycznie” przez kolorowych. Ma dość „mdławej słowiańszczyzny”

źródło: NCzas.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these