propolski.pl: Kukiz o Joe Bidenie

Kukiz krytycznie o zachowaniu części Polaków: „To są dla mnie rzeczy głupie i niezrozumiałe”

Lider Kukiz’15 Paweł Kukiz wypowiadał się na antenie Radia Zet, broniąc działań podjętych przez rząd w kwestii pandemii koronawirusa. Muzyk podkreślił, że nie widzi problemu w noszeniu maseczki w przestrzeni publicznej.

— Mnie noszenie maseczki nakazuje zdrowy rozsądek. Jako obywatel oceniam to ani dobrze, ani źle. Generalnie myślę, że nie ma dramatu, w porównaniu z innymi państwami, ale pewne rzeczy można było zrobić lepiej — ocenił, porównując Polskę z innymi krajami.

— Jest trochę za dużo anarchii w działaniach rządu, ale nie mogę ich całkowicie potępiać, bo podobne problemy są na całym świecie. Cały świat zaskoczony jest skalą zarazy. My od samego początku mówiliśmy, że obostrzenia lokalne powinny być wprowadzane od początku pandemii — kontynuował Paweł Kukiz.

Zobacz również: Szaleństwo! Aktywistka ruchu Extinction Rebellion przykleiła się do drzwi Kancelarii Sejmu [WIDEO]

Były kandydat na prezydenta nawiązał do niedawnej decyzji rządu o wprowadzeniu całkowitego lockdownu w województwie warmińsko-mazurskim. Stało się tak z powodu największego wzrostu liczby zakażeń w tym regionie.

Polityk przyznał, że sam uważa nakaz noszenia maseczek za mało uciążliwy. Stwierdził, że to przede wszystkim „zdrowy rozsądek”, a nie „rozporządzenia czy dyrektywa”. Przyznał przy tym, że zaskakuje go zachowanie niektórych Polaków, którzy sprzeciwiają się wprowadzonym rozwiązaniom.

Zobacz również: Lempart podburza europejskich polityków przeciwko Polsce! „Ja nie proszę o deklaracje, ja domagam się działań”

— Wiele rzeczy zaskakuje — i wypowiedzi ministra zdrowia i niefrasobliwość Polaków. Nie widzę jakiegoś problemu, czy strasznego ataku na wolność w sytuacji, kiedy trzeba nosić maseczki – powiedział. Kukiz nie przebierał także w słowach, kiedy oceniał argumentację osób przeciwnych noszeniu maseczek. Takie szarpaniny „ja nie będę nosił maseczki, proszę podać mi podstawę prawną” to są dla mnie rzeczy głupie i niezrozumiałe — powiedział Kukiz.

źródło: dorzeczy.pl

About the Author

2 thoughts on “Kukiz krytycznie o zachowaniu części Polaków: „To są dla mnie rzeczy głupie i niezrozumiałe”

  1. Takie szarpaniny „ja nie będę nosił maseczki, proszę podać mi podstawę prawną” to są dla mnie rzeczy głupie i niezrozumiałe — powiedział Kukiz. Pan Kukiz nie rozumie rzeczy podstawowej, że państwo i jego instytucje mogą działać na podstawie konstytucji, jedynie na podstawie prawa i w granicach prawa. A to był kandydat na prezydenta! Nie może tak być, że policjant podchodzi do człowieka i karze go wysokim mandatem za brak maseczki, nie mając do tego umocowania w prawie. Konferencje prasowe nie są żadną podstawą prawną. Jeżeli nie ma podstawy prawnej, to obywatela można jedynie o coś uprzejmie poprosić. Że też o takich podstawowych sprawach trzeba przypominać.

  2. z jego tekstów piosenek wyglądało że jest mądrzejszy…ale to było kiedyś, teraz nie wiadomo co bierze… 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these