Paweł Kukiz rozmawiał z Jackiem Żakowskim na temat działań Prawa i Sprawiedliwości ws. reformy sądownictwa, ocenił również ryzyko polexitu. Ponadto muzyk zdradził, którego kandydata popiera w wyborach prezydenckich.

— Po pięciu latach rządów Prawa i Sprawiedliwości zgodziłem się z Pawłem Kukizem — stwierdził redaktor Żakowski.

Próby reformy wymiaru sprawiedliwości utrudniły wzajemne relacje Warszawy z Brukselą. Komisja Europejska nie zgadza się z działaniami polskiego rządu i jest zaniepokojona ustawami, które mogą zagrozić praworządności. Politycy opozycji są zdania, że PiS toczy grę z UE, która może się skończyć bardzo źle.

Paweł Kukiz również zaczął podzielać ten sposób myślenia. W rozmowie z redaktorem wyznał, że woli, by Polska pozostała w Unii Europejskiej.

— Będąc wyautowanymi z tej Unii, giniemy po prostuNie mam co do tego wątpliwości. Znowu wchodzimy w strefę wpływów rosyjskich i tyle. To jest ogromne zagrożenie — wyjaśnił na antenie TOK FM.

Dodał, że najważniejsze, by odnaleźć odpowiednie proporcje między pragmatyzmem a godnością. Polityk poruszył także temat ordynacji wyborczej.

— Jeżeli mamy sytuację, w której absolutną władzę sprawuje partia, która dostała 8 mln głosów, a Polska liczy 37 mln obywateli, to dla mnie to jest nielogiczne. Nazywanie takie systemu demokracją jest nadużyciem — kontynuował Kukiz.

Przeczytaj również:  Ministerstwo Rolnictwa co prawda spotyka się z rolnikami, ale konkretów wciąż brak

Prowadzący rozmowę doskonale rozumiał się ze swoim gościem i przyznał mu rację.

— W tej chwili ewidentnie idziemy w kierunku PZPR — zauważył Kukiz.

Muzyk wyznał, że ma duży żal wobec Prawa i Sprawiedliwości. Przypomniał, że to jego ugrupowanie proponowało zmiany reformujące sądy.

— Byłem mamiony przez Prawo i Sprawiedliwość ws. sędziów pokoju. Byłem dziesiątki razy u pana ministra Ziobry, u pana prezydenta Dudy. Zostałem oszukany, okłamany — powiedział.

 

źródło: wmeritum.pl

(Visited 127 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj