Donald Tusk zamieścił wpis na Twitterze, w którym zaapelował bezpośrednio do Brytyjczyków. W ostatnich dniach władze Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej doszły do porozumienia odnośnie brexitu i ten długo oczekiwany nastąpi 31 stycznia o północy.

Wielka Brytania oficjalnie żegna się ze strukturami Unii Europejskiej. Następne kilka miesięcy to będzie okres przejściowy, który definitywnie zakończy relację między Londynem a Brukselą.

Były premier Donald Tusk zwrócił się bezpośrednio do Brytyjczyków, prawdopodobnie podejrzewając, że to wydarzenie przyniesie dla nich przykre konsekwencje.

— Moi drodzy brytyjscy przyjaciele. Byliśmy, jesteśmy i zawsze będziemy wspólnotą. I żaden brexit tego nie zmieni — napisał na Twitterze Donald Tusk.

To właśnie za jego kadencji, gdy pełnił obowiązki szefa Rady Europejskiej, podjęto się negocjacji dotyczących brexitu. Brytyjczycy zdecydowali o odejściu z Unii Europejskiej w 2016 r. dzięki referendum. Aż 52 proc. wyborców opowiedziało się za decyzją opuszczenia UE. Frekwencja uprawnionych do głosowania wyniosła wtedy 72 proc.

 

źródło: wmeritum.pl

(Visited 36 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Donald Tusk w szczerym wyznaniu o ojcu: "Bił mnie częściej i mocniej"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here