Paweł Kukiz był gościem na antenie Radia Plus i w mocnych tonie wypowiedział się na temat Nowego/Polskiego Ładu. Były kandydat na prezydenta stwierdził, że można go zwyczajnie „wyrzucić do kosza”.

Na tym jednak nie koniec. Polityk jest zdania, że ci, którzy wpadli na pomysł stworzenia Nowego Ładu, powinni zostać zdymisjonowani.

– Ustawy podatkowe zawsze można zmienić. Na przykład można wywalić w tej chwili ten Polski Ład do kosza. Zostawiając kwotę wolną od podatku 30 tys. zł, bo to był jeden z postulatów, który był już składany przez Kukiz’15 w tamtej kadencji – powiedział Paweł Kukiz.

Były muzyk zauważa jednak pewne pozytywy, które zostały zawarte w projekcie PiS-u.

– Jest tam wiele rzeczy pozytywnych w Polskim Ładzie. Ale trzeba zwrócić uwagę na to, że on był pisany w czasach, kiedy nikt nie wiedział o tym, że dojdzie do tak globalnego załamania gospodarki, globalnej inflacji – zaznaczył Kukiz.

Prowadzący program przypomniał, że zanim Polski Ład wprowadzono w życie, to inflacja dawała nam się już we znaki.

– Dla mnie jest rzeczą nie do pojęcia, że osoby odpowiedzialne za ten bałagan, w szczególności wiceministrowie Ministerstwa Finansów, że oni wychodzą przed kamery i mówią, że bardzo przepraszają. Na Boga, co znaczy przepraszam!? Powinni poleć! Nie nadajesz się? Out, nie ma cię. Powinien zostać zwolniony – wyjaśniał polityk.

– Często mówię, że to jest takie porównanie: jedzie minister drogą. Przez przejście dla pieszych przechodzi człowiek, on go potrąca, facet się jeszcze rusza, więc on wychodzi i mówi: „ja pana bardzo przepraszam, za szybko jechałem, nie zauważyłem, ale muszę lecieć dalej, bo ja Polsce muszę służyć – dodał.

Zobacz również: Wysokość emerytur zależna od zarobków dzieci emeryta? Rząd wpadł na nowy pomysł

Zobacz również: Grzegorz Braun wezwał do społecznego sprzeciwu przeciwko segregacji sanitarnej: „Ten projekt jest wyjątkowym bublem prawnym” [WIDEO]

źródło: DoRzeczy.pl, Radio Plus

(Visited 171 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj