Z informacji przekazanych przez PAP wynika, że już wkrótce poznamy nazwisko tego, który zastąpi Zbigniewa Ziobro na stanowisku ministra sprawiedliwości.

— Poseł PiS Przemysław Czarnek może w poniedziałek zastąpić Zbigniewa Ziobrę na stanowisku ministra sprawiedliwości. Ostateczna decyzja zostanie podjęta podczas posiedzenia kierownictwa PiS — przekazała PAP.

— Decyzja, czy dojdzie do dymisji Zbigniewa Ziobry zapadnie podczas poniedziałkowego spotkania kierownictwa naszej partii. Na ten moment szanse są 50 na 50. Jeśli kierownictwo zdecyduje o usunięciu Ziobry z rządu, a jego partii ze Zjednoczonej Prawicy, wtedy najpoważniejszym kandydatem na nowego ministra sprawiedliwości będzie Przemysław Czarnek — powiedział jeden z polityków PiS dla PAP.

Zjednoczona Prawica zmaga się z kryzysem, odkąd w Sejmie odbyło się głosowanie nad projektem noweli ustawy dotyczącej ochrony zwierząt. Przeciwko niej zagłosowało 38 posłów klubu PiS, w tym posłowie Solidarnej Polski i Porozumienia. 15 innych posłów partii Gowina nie oddało głosu.

Zobacz również: Posłanka PiS nie wytrzymała. „Chce rzucić papierami i odejść do Konfederacji”

Obecnie prowadzone są „mozolne rozmowy” mające doprowadzić do rekonstrukcji rządu. Szef klubu PiS Ryszard Terlecki na pytanie, co musiałby zrobić Zbigniew Ziobro, by sytuacja się zmieniła, odpowiedział:

— Wszystkie nasze ustalenia zawisły w próżni w pewnym sensie.

Terlecki wskazał również, jakie ma zarzuty wobec Ziobry.

— Jeden to, że tak trudno było się dogadać i nasi koalicjanci wciąż zgłaszali nowe oczekiwania. Z każdym dniem pojawiały się nowe pola niezbędne do negocjacji, co było trochę irytujące. No i wczorajsze zachowanie — powiedział szef klubu PiS.

źródło: tvp.info

(Visited 730 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj