Jak wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu” w drugiej turze walki o prezydenturę zmierzą się Mateusz Morawiecki z Szymonem Hołownią.

Gazeta przypomniała, że chociaż to końca kadencji prezydenta Dudy pozostały trzy lata, to eksperci już zastanawiają się, kogo wystawić do rywalizacji o najważniejszy urząd w kraju.

Dziennik pytał w badaniu o to, kto powinien być kolejnym prezydentem Polski, pomijając PiS, ponieważ wyborcy tego ugrupowania wyrazili wolę, by to obecny szef rządu wystartował w tej walce.

Premier Mateusz Morawiecki zdobył 22 proc., natomiast Szymon Hołownia 20 proc. Trzecia pozycja przypadła Donaldowi Tuskowi z 19 proc.

Słabsze wyniki uzyskali Krzysztof Bosak oraz Władysław Kosiniak-Kamysz (jeden i drugi po 7 proc.). Na kolejnych miejscach znaleźli się Robert Biedroń (6 proc.) i Paweł Kukiz (3 proc.).

16 proc. respondentów odpowiedziało, że prezydentem powinien zostać ktoś zupełnie inny. Sondaż przeprowadzono w okresie 21-22 czerwca na grupie 1011 pełnoletnich Polaków.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ochojska wściekle atakuje rząd: „Sądzą, że unikną odpowiedzialności za śmierć młodych ludzi w lasach”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ławrow z wizytą w Mongolii. Jeden szczegół na zdjęciu zadziwił internautów [FOTO]

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

źródło: NCzas, polskatimes

(Visited 817 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj