Na twitterowym profilu ambasady Izraela w Berlinie pojawił się zaskakujący wpis: Wypowiedzi ukraińskiego ambasadora to przeinaczenie faktów historycznych, banalizowanie Holokaustu i zniewaga dla tych, którzy zostali zamordowani przez Banderę i jego naród — czytamy.

Tymczasem Andrij Melnyk, ambasador Ukrainy w Niemczech opublikował zdjęcia z ortodoksyjnymi Żydami.

— Każdy, kto mnie zna, wie, że zawsze potępiałem Holokaust w jak najostrzejszych słowach! — napisał w mediach społecznościowych.

Andrij Melnyk, od początku inwazji na Ukrainę krytykował władze w Berlinie za ich opieszałość w temacie pomocy dla Ukrainy.

Dyplomata jest zdania, że zbrodnie banderowców na Polakach były pewnego rodzaju odpowiedzią na „masakry Polaków wobec Ukraińców”.

— To była wojna — powiedział Melnyk.

Ponadto zanegował również mordy UPA na ludności żydowskiej. Ambasador starał się przekonać, że „nie ma dowodów na to, że banderowcy wymordowali setki tysięcy Żydów”.

Wypowiedź Andrija Melnyka potępiła zarówno polska, jak i ukraińska dyplomacja. Do sprawy odniosła się również ambasada Izraela w Berlinie, zarzucając dyplomacie „przeinaczenie faktów historycznych, banalizowanie Holokaustu”, jak również zniewagę dla ofiar „Bandery i jego narodu”.

— Wypowiedzi ukraińskiego ambasadora to przeinaczenie faktów historycznych, banalizowanie Holokaustu i zniewaga dla tych, którzy zostali zamordowani przez Banderę i jego naród. Wypowiedzi Ambasadora nie tylko podważają wartości, którym wszyscy hołdujemy i w które wierzymy, ale także odważną walkę narodu ukraińskiego o życie według wartości demokratycznych i pokoju — przekazano w oświadczeniu izraelskiej placówki dyplomatycznej.

Melnyk skomentował te słowa, dodając swój post na Twitterze wraz ze zdjęciami przedstawiającymi ortodoksyjnych Żydów.

— Drodzy izraelscy przyjaciele, Drodzy żydowscy współobywatele, ZDECYDOWANIE odrzucam te absurdalne oskarżenia! Każdy, kto mnie zna, wie, że zawsze potępiałem Holokaust w jak najostrzejszych słowach!

— Nazistowska zbrodnia Szoah jest powszechną 🇮🇱🇺🇦 tragedią — napisał.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ochojska wściekle atakuje rząd: „Sądzą, że unikną odpowiedzialności za śmierć młodych ludzi w lasach”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tusk straszył chlebem za 30 zł? Grodzki zaliczył wpadkę: „Byłem na tej konwencji i nie słyszałem” [WIDEO]

źródło: DoRzeczy

(Visited 569 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj