Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń. Prawo i Sprawiedliwość wciąż utrzymuje się na prowadzeniu, nie ma jednak szans na samodzielną władzę.

Najnowsze badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster na zlecenie „Super Expressu” ukazało pewne zmiany na scenie politycznej. Partia Jarosława Kaczyńskiego pomimo tego, że cieszy się ogromną popularnością, to nie uzyskała wyniku wystarczającego do samodzielnego rządzenia.

Dobrym wynikiem cieszy się Koalicja Obywatelska i Polska 2050 Szymona Hołowni. Docelowo w Sejmie znalazłoby się 6 ugrupowań.

Oto wyniki nowego sondażu

Gdyby wybory miały miejsce w najbliższych dniach, to wygrałaby je Zjednoczona Prawica z wynikiem 34,45 proc. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska z 29,69 proc. Trzecia pozycja przypadła Polsce 2050 Szymona Hołowni, którą wskazało 12,25 proc. wyborców.

Do Sejmu weszłaby jeszcze Lewica z 9,36 proc., PSL z 6,20 proc., a także Konfederacja z 5,62 proc. Progu wyborczego nie przekroczyłyby Kukiz’15 z 1,22 proc. oraz Porozumienie Gowina, które uzyskało zaledwie 0,76 proc.

W sondażu sprawdzono również, jak poradziłyby sobie partie, gdyby do wyborów startowały osobno.

Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby wówczas 34,02 proc. głosów, natomiast Platforma Obywatelska 26,73 proc.

– Zjednoczona Prawica jest wyłącznie nazwą, bo liczy się tylko PiS. Inne formacje mają tylko charakter satelicki – komentował badanie politolog Rafał Chwedoruk.

Sondaż przeprowadzono w okresie 23-24.08.2022 roku metodą CAWI na grupie 1029 pełnoletnich Polaków.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Lepiej się taplać w prawdziwym błocie niż w pisowskim i kościelnym”. Senyszyn opublikowała zdjęcie z wakacji

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Dostałem drugie życie”. Michał Koterski o swoim nawróceniu i walce z nałogiem [WIDEO]

źródło: Super Express

(Visited 492 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj