propolski.pl: Sejm: Kolejnemu posłowi uchylono immunitet

Dramat opozycji w Sejmie. Kolejny poseł z uchylonym immunitetem

Sejm zdecydował o uchyleniu immunitetu Sławomirowi Nitrasowi z Koalicji Obywatelskiej. To nie pierwszy poseł, wobec którego podjęto taką decyzję.

Za uchyleniem immunitetu Sławomirowi Nitrasowi opowiedziało się 231 posłów, 217 było przeciwnych, natomiast jedna osoba wstrzymała się od głosu. Immunitet uchylono również Joannie Scheuring-Wielgus.

Za decyzją wymierzoną w Sławomira Nitrasa stał oskarżyciel prywatny Marek Palarczyk. Pod koniec 2017 roku Sławomir Nitras oskarżył go o chodzenie po Sejmie w koszulce. Widniały na niej napisy „rasista”, „Polska bez islamu” oraz „ksenofob”.

– W Sejmie swobodnie po głównym holu paraduje człowiek w T-shircie «jestem patriotą, jestem rasistą. Precz z islamem». Co się dzieje? Gdzie Straż Marszałkowska? Wczoraj na ulicach, dzisiaj w Sejmie, za chwilę będą u władzy. Czy to nie narusza powagi Sejmu? – pisał poseł KO.

Sam zainteresowany nie krył swojego wzburzenia. Ocenił, że czwartkowe głosowanie to konsekwencja „dopadnięcia” go przez PiS.

– Dziś prezes Kaczyński, widziałem jego minę, miał odrobinę satysfakcji przez chwilę – komentował poseł KO.

Zdaniem polityka, przedstawiciele PiS „nawet nie wiedzą”, z czym związany był wniosek Palarczyka.

– To jest kompromitacja pana Kaczyńskiego i pani (marszałek Sejmu) Witek, że dopuścili w ogóle do głosowania tego wniosku i jeszcze mieszają Sejm w jakiejś swoje wojenki. Chodziło o to, żeby dopaść Nitrasa; dla tej chwili satysfakcji oni podeptali elementarne prawa wszystkich Polaków do tolerancji ze względów religijnych i rasowych – denerwował się Sławomir Nitras.

– Jestem oskarżany o to, że nie pozwoliłem na to, żeby jakiś facet, tu w Sejmie chodził w koszulce, na której było napisane: „jestem rasistą”, „jestem patriotą”, „precz z islamem”, czy „Polska wolna od islamu”. Poprosiłem Straż Marszałkowską o to, żeby zareagowała, bo nie wolno, szczególnie w Sejmie, wzywać do nienawiści ze względów rasowych, religijnych. Zrobiłem to, co jest moim obowiązkiem jako parlamentarzysty, i zawsze będę to robił – dodał polityk Platformy Obywatelskiej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Unia Europejska ostrzegła Elona Muska: “Twitter będzie musiał dostosować się…”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Krystyna Pawłowicz wpadła w szał: „Udowodnij, dziadzie kalwaryjski”

źródło: Interia.pl, TVP.Info

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these