Podczas sejmowej debaty dotyczącej koronawirusa głos zabrał poseł i kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak. W mocnych słowach zwrócił się do opozycji i obecnej wicemarszałek Sejmu Kidawy-Błońskiej.

— Szczere informacje dot. koronawirusa nie mogą paść z sejmowej mównicy, bo rząd jest pod stałym gradem zjadliwych komentarzy opozycji, która ulega teoriom spiskowym — powiedział Krzysztof Bosak.

Parlamentarzysta dodał, że dziwi go zwołanie na wniosek prezydenta posiedzenia Sejmu. Szczególnie że sam prezydent Duda nie zamierza zabrać głosu.

— Jeżeli to posiedzenie Sejmu było uzasadnione z perspektywy Kancelarii Prezydenta i głowy państwa, to chcielibyśmy wiedzieć, jakie dokładnie miał pan prezydent cele, zapraszając tutaj 460 posłów i uważając, że rząd, czy Komisja Zdrowia pracują w sposób niewystarczający, że te głosy, które wybrzmiewają z mównicy sejmowej wnoszą coś więcej do naszej wiedzy na temat stanu przygotowań naszego państwa — apelował Bosak do obecnego na sali sejmowej prezydenta Andrzeja Dudy.

Dodał, że jego zdaniem lepszym rozwiązaniem byłoby zwołanie posiedzenia Rady Gabinetowej. Podczas takiego posiedzenia to „prezydent w gronie doradców, bez udziału kamer, bez tych wszystkich spojrzeń posłów opozycji, mógłby zadać pytania członkom rządu o stan przygotowania na epidemię i oczekiwać szczerych odpowiedzi”.

Przeczytaj również:  Jackowski: Rząd jest niekompetentny, targany konfliktami i pozbawiony wyobraźni

Bosak wyjaśnił, że „te szczere odpowiedzi tutaj paść nie mogą, bo rząd jest pod stałym gradem zjadliwych komentarzy opozycji, która ulega teoriom spiskowym, co można było zauważyć m.in. w ubiegłotygodniowych wypowiedziach kandydatki KO na urząd prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej”.

Kandydat Konfederacji na prezydenta mówił, że Małgorzata Kidawa-Błońska powinna „uspokajać nastroje”, bo „to przystoi kandydatce na urząd prezydenta”. Słowa wypowiedziane przez posła bardzo nie spodobały się wicemarszałek Sejmu, która szybko przedstawiła swoją ripostę.

źródło: nczas.com

(Visited 147 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj