Krystyna Pawłowicz często publikuje wpisy, które wprawiają w osłupienie internautów. Tym razem sędzia TK zaapelowała do polskich dziennikarzy, którzy relacjonują wydarzenia na Ukrainie. Słowa Pawłowicz wywołały dużo zamieszania w mediach społecznościowych.

Jeszcze kilka dni temu Pawłowicz oznajmiła, że odchodzi na pewien czas z Twittera.

— Na jakiś czas odchodzę z TT. Jestem bezsilna wobec pchania Polski do zguby przez UE. Trudno też mi znieść zdrady targowicy /ok.połowy Polaków/ bezkarnie i wyzywająco szkodzącej Polsce i Polakom. Nie widzę na razie sensu w pisaniu ciągle tego samego. Co miałam napisać — napisałam — pisała Sędzia Trybunału Konstytucyjnego.

W praktyce przerwa od mediów społecznościowych okazała się trudniejsza do wprowadzenia w życie. Już zaledwie po kilku dniach Pawłowicz zaczęła publikować kolejne wpisy.

W czwartek postanowiła zwrócić się do dziennikarzy, którzy relacjonowali sytuację w Ukrainie, stwierdzając, że posługują się błędnym nazewnictwem.

— Dlaczego wielu dziennikarzy zamiast POLSKICH nazw miast na wschodzie,zaczęło używać nazw lokalnych, też rosyjskiego pochodzenia ? Np. zamiast KRÓLEWIEC -> KALININGRAD. Zamiast STANISŁAWÓW -> IWANOFRANKIJSK. Zamiast „NA Ukrainie” -> mówią „W Ukrainie”? Czy mówimy PARIS, MILANO, LONDON? — napisała Krystyna Pawłowicz.

Przeczytaj również:  Nowa przepowiednia Jackowskiego. Polska straci suwerenność?

Pod wpisem sędzi TK zaroiło się od komentarzy internautów, którzy zaczęli spierać się o to, który zwrot jest właściwy: „w Ukrainie”, czy „na Ukrainie”.

— Pani Profesor, Ukraina jest niepodległym Państwem, a nie częścią naszego terytorium dlatego mówimy w Ukrainie — napisał jeden z czytelników.

— Głupoty Pan piszesz. Na Ukrainie, na Węgrzech. W Niemczech, w Belgii. Na Pradze (dzieln. W-wy), w Śródmieściu. Język polski jest bogatszy niż polit-poprawność przewiduje — czytamy inny komentarz.

Zobacz również: Putin: Sankcje wobec Rosji są jak wypowiedzenie nam wojny

Zobacz również: Premier Morawiecki ostro o Putinie: Nie nazywajmy go szaleńcem…

źródło: Twitter.com

(Visited 1 116 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj