propolski.pl: TVN

KRRiT wszczęło postępowanie przeciwko TVN

Maciej Świrski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji poinformował, że wszczyna postępowanie przeciwko stacji TVN. Ma ono związek z reportażem dotyczącym prac podkomisji Antoniego Macierewicza.

Chodzi o program „Czarno na białym” w TVN24, gdzie wyemitowano reportaż „Siła kłamstwa”. Przedstawiono w nim materiały wskazują na to, że podkomisja Macierewicza miała wyniki badań, które przeczyły tezie o wybuchu w samolocie Tu-154, który leciał do Smoleńska.

W programie mówiono, że Macierewicz i inni członkowie podkomisji posiadają materiały i zagraniczne raporty, które wykluczają zamach bądź też wskazują na katastrofę, która była przyczyną rozbicia się maszyny.

Podkomisja ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego oceniła w oświadczeniu, że „zarzuty i pseudoargumenty” przedstawione przez stację TVN są „fałszywe i prezentują rosyjski punt widzenia, wprowadzając w błąd polską opinię publiczną”.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przekazała, że wszczęto z urzędu na podstawie Kodeksu postępowania administracyjnego „postępowanie w sprawie ukarania nadawcy TVN”.

Przewodniczący KRRiT zbada „w jakim stopniu ewentualne rozpowszechnianie nieprawdziwych i nierzetelnych informacji narusza warunki koncesji udzielonej TVN S.A. na nadawanie programu pn. TVN”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie żyje 45-letni zawodnik MMA. Miał problemy z sercem

źródło: tysol.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these