Kolejne 30 mln euro przepadło bezpowrotnie w związku z wyrokiem TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej. Łącznie to już 204 mln euro! – alarmuje posłanka KO.

Kary finansowe

Posłanka przypomniała, że kary nakładane przez Unię Europejską na rząd Morawieckiego wciąż są naliczane i właśnie przekroczyły kwotę 200 mln euro, czyli prawie 1 000 000 000 polskich złotych. Wskazane zobowiązania finansowe spadły na rząd PiS w związku z łamaniem przezeń praworządności przez próby podporządkowania systemu sądownictwa władzy polityków -uzasadnia Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE).

Kolejne 30 mln euro przepadło bezpowrotnie w związku z wyrokiem TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej. Łącznie to już 204 mln euro! Aby zwrócić Polakom te pieniądze, PiS będzie musiał oddać swoje 43 roczne subwencje partyjne.” – czytamy na profilu posłanki Gasiuk-Pihowicz.

Kowalski zbywa

Wypowiedź posłanki wyśmiał Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski, która z PiS tworzy ZjeP [„Zjednoczona Prawica” jest formalną nazwą rządzącej koalicji – red.].

Przeczytaj również:  Korzyści z Przejścia na Abonament Komórkowy z Internetem Mobilnym 5G

Puk, puk, puk pani Mądralińska!” – zaczął.

CZYTAJ TEŻ: Barbara Nowak poniosła dotkliwą porażkę w sądzie. Małopolska kurator musi przeprosić nauczycieli

Następnie zaczął dopytywać, czy posłanka już „spłaciła dług Nowoczesnej”. Zasugerował nawet, że polityk „przed długiem uciekła do innej partii”. Zakończył twierdzeniem, że potrącone przez Brukselę politycy koalicji „odzyskają”.

Źródło: propolski.pl

(Visited 192 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj